Pomorze

Pomorze

W poniedziałek rusza proces przeciwko grupie pseudokibiców, którzy w marcu tego roku zaatakowali i poturbowali nastolatków z gimnazjum w Liniewie. Uczniowie jechali autokarem na mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce na PGE Arenie.

W niedzielę do Gdyni wrócili komandosi Morskiej Jednostki Działań Specjalnych Formoza. Trzy tygodnie zajęło im opłynięcie wyspy Bornholm. Dzięki wyprawie chcą pomóc w zbieraniu funduszy na rehabilitację swojego sparaliżowanego kolegi.

W Gdańskiej marinie w ostatni sierpniowy weekend odbywa się V Zlot Oldtimerów – przypłynęły stare, zabytkowe jachty. Dla miłośników żagli to doskonała okazja by wejść na tych pokład najpiękniejszych i poznać morskie opowieści.

Blisko 800 rolkarzy weźmie dziś udział w czwartej edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach PGE Areny.

Czternastu pływaków pokonało ekstremalny, ponad 18 kilometrowy dystans Zatoki Puckiej. Najszybszy z nich - Petar Stoychev z Bułgarii, przepłynął go w niespełna 4 godziny. Maraton zorganizowano po 35 latach przerwy.

Są bardzo szybkie i bardzo widowiskowe. Przez cały weekend blisko 40 katamaranów będzie się ścigać tuż przy sopockim molo. W tych dniach odbędą się Morskie Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz regaty Sopot Finn Cup. Na sopockiej plaży jest reporter TVN24 Daniel Stenzel.

- Ograniczenie do 30 km/h zdaje egzamin i działa na wyobraźnię – tłumaczył w poranku TVN24 Jacek Karnowski. Prezydent Sopotu, który zasłynął z ograniczania prędkości rowerzystom, chce by kierowcy samochodów też zwolnili.

Pomorscy działacze PiS pomylili byłego prezesa Amber Gold z rzeźbiarzem z ASP. Szukając fundatora figury Temidy natknęli się na byłego członka swojej partii.

Pomorscy działacze PiS w ostatniej chwili odwołali konferencję prasową, która miała się odbyć przy pomniku Temidy. Figurę miał według nich ufundować prezes Amber Gold. - Okazuje się jednak, że to zbieżność nazwisk niestety – tłumaczy Andrzej Jaworski, szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie jestem w żadnym układzie. Jestem zdziwiony, że posłowie takie głupoty opowiadają - odpowiada na zarzuty pomorskich działaczy PiS Lech Wałęsa. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości były prezydent jest patronem układu gdańskiego.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 10-latka w Lisewie Malborskim w 2002 r. postawiono 35-letniemu Piotrowi T. Ofierze zadano 17 ciosów nożem. Sprawę udało się rozwiązać po 10 latach od zabójstwa.

- Harcerstwo to praca nad sobą i dla innych, aby świat był chociaż trochę lepszy - uważa prezydent Bronisław Komorowski. Podczas środowego spotkania w bazie obozowej Czernica w Borach Tucholskich z harcerzami z różnych organizacji apelował do nich o wzajemne braterstwo.

Wojciech Dąbrowski od blisko trzech tygodni koczuje w namiocie przed urzędem miasta w Gdańsku. 65-latek skarży się, że eksmitowano go z mieszkania. - Nie skorzystał z naszej pomocy, choć wielokrotnie ją oferowaliśmy - przekonują urzędnicy. Tymczasem do głodującego dołączyła kolejna osoba. - Będzie nas więcej - zapowiadają protestujący.