Pomorze

Pomorze

Prawie promil alkoholu we krwi miał 16-letni kierowca, którego zatrzymali gdańscy policjanci. Jechał ul. Grunwaldzką volkswagenem lupo z pasażerami w wieku 16-17 lat. O dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

Większość środowiska żeglarskiego, które doskonale zna kapitana Romana Paszke, wie, że ten szybko się nie poddaje. Koledzy oceniają, że będzie próbował kontynuować swój rejs. Jednocześnie zwracają uwagę na to, że wybrał wyjątkowo trudną trasę. Wyprawę przerwało zderzenie z „niezidentyfikowanym obiektem”.

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków starego Gdańska - Brama Wyżynna - opowiada swoją historię. Z filmu, który powstał na zlecenie urzędu marszałkowskiego, gdańszczanie i turyści mogą się dowiedzieć, że brama, niczym piękna kobieta, tak zafascynowała Napoleona, że planował cały budynek przenieść do Paryża.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wciąż rośnie. Dołączyły do niej m.in tereny byłej Stoczni Gdynia oraz grunty we Włocławku. Minister gospodarki szacuje, że dzięki temu pracę znajdzie ok. 1400 osób.

Na ostatniej sesji miejscy radni w Lęborku postanowili zrobić swojemu burmistrzowi świąteczny prezent i dać mu podwyżkę. Przegłosowali projekt uchwały, dzięki któremu Witold Namyślak ma zarabiać 12 540 zł brutto a nie 10 330 zł. "Dziennik Bałtycki" wyliczył, że w ten sposóbn burmistrz został najlepiej zarabiającym samorządowcem na Pomorzu. Niestety, niezgodnie z prawem.

Do kwietnia 2013 r. gdańska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza, któremu zarzucono nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU w 1999 r. W lutym sąd zwrócił sprawę śledczym, zalecając m.in. wykonanie tłumaczeń dokumentów.

Pierwszy turniej piłki nożnej im. Dawida Zapiska odbędzie się pod koniec stycznia 2013 roku w wielkopolskiej miejscowości Piaski. Dawid dał się poznać podczas turnieju Euro 2012 w Polsce. Piłka nożna była jego pasją. Był wielkim fanem Lechii Gdańsk i reprezentacji Hiszpanii. Zmarł we wrześniu tego roku.

Leśnicy włączyli się do poszukiwań zaginionego 77-latka z okolic Lęborka. Starszy mężczyzna z zanikiem pamięci wyszedł z domu jeszcze w wigilię Bożego Narodzenia. Do tej pory nie udało się go odnaleźć.

Jeszcze tylko dziś byli klienci Amber Gold, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze, mogą składać w tej sprawie wnioski do syndyka. Jak na razie zwrotu pieniędzy domaga się około tysiąc osób, ale ciągle napływają nowe zgłoszenia.

W Gdańsku wszyscy, którzy chcą przywitać Nowy Rok w dużym gronie i nie straszna im zimowa pogoda, mogą bawić się na sylwestrze pod gołym niebem na Targu Węglowym. W pierwszej części imprezy zagra zwycięzca drugiej edycji programu TVN „X Factor”, Dawid Podsiadło.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Pomorzu przywitał wszystkich słoneczną pogodą. Synoptycy zapowiadają jednak na popołuidnie przelotne opady deszczu.

Ponad 100 osób bierze udział w poszukiwaniach starszego mężczyzny, mieszkańca Mostów koło Lęborka. 77-latka, który w poniedziałek wyszedł z domu i do teraz nie wrócił szuka także policyjny śmigłowiec wielozadaniowy z kamerą termowizyjną na pokładzie.

Niecodzienny "gość" pojawił się podczas pasterki w gdańskiej archikatedrze. Do modlących się wiernych dołączył... kot.