Pomorze

Pomorze

Do kwietnia 2013 r. gdańska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie ministra skarbu w rządzie AWS Emila Wąsacza, któremu zarzucono nieprawidłowości przy prywatyzacji PZU w 1999 r. W lutym sąd zwrócił sprawę śledczym, zalecając m.in. wykonanie tłumaczeń dokumentów.

Pierwszy turniej piłki nożnej im. Dawida Zapiska odbędzie się pod koniec stycznia 2013 roku w wielkopolskiej miejscowości Piaski. Dawid dał się poznać podczas turnieju Euro 2012 w Polsce. Piłka nożna była jego pasją. Był wielkim fanem Lechii Gdańsk i reprezentacji Hiszpanii. Zmarł we wrześniu tego roku.

Leśnicy włączyli się do poszukiwań zaginionego 77-latka z okolic Lęborka. Starszy mężczyzna z zanikiem pamięci wyszedł z domu jeszcze w wigilię Bożego Narodzenia. Do tej pory nie udało się go odnaleźć.

Jeszcze tylko dziś byli klienci Amber Gold, którzy chcą odzyskać swoje pieniądze, mogą składać w tej sprawie wnioski do syndyka. Jak na razie zwrotu pieniędzy domaga się około tysiąc osób, ale ciągle napływają nowe zgłoszenia.

W Gdańsku wszyscy, którzy chcą przywitać Nowy Rok w dużym gronie i nie straszna im zimowa pogoda, mogą bawić się na sylwestrze pod gołym niebem na Targu Węglowym. W pierwszej części imprezy zagra zwycięzca drugiej edycji programu TVN „X Factor”, Dawid Podsiadło.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Pomorzu przywitał wszystkich słoneczną pogodą. Synoptycy zapowiadają jednak na popołuidnie przelotne opady deszczu.

Ponad 100 osób bierze udział w poszukiwaniach starszego mężczyzny, mieszkańca Mostów koło Lęborka. 77-latka, który w poniedziałek wyszedł z domu i do teraz nie wrócił szuka także policyjny śmigłowiec wielozadaniowy z kamerą termowizyjną na pokładzie.

Niecodzienny "gość" pojawił się podczas pasterki w gdańskiej archikatedrze. Do modlących się wiernych dołączył... kot.

Zakończyły się prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej w Gdańsku. - W ciągu kilkudziesięciu minut we wszystkich mieszkaniach powinno już być ciepło - zapewnia rzecznik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Grzegorz Blachowski.

Nie tylko ludzie obchodzą Boże Narodzenie. Również zwierzęta wyczuwają świąteczną atmosferę. Pomagają im w tym pracownicy oliwskiego Zoo, którzy od rana obdarowują swoich pupili podarunkami. Nasza kamera w wigilijny poranek odwiedziła Ogród Zoologiczny w Oliwie.

Do ponad 600 z 1100 budynków dotkniętych awarią rury ciepłowniczej dostarczane są powoli ciepła woda i ogrzewanie. Do pozostałych - ciepło dotrze dopiero w poniedziałek około południa - poinformował rzecznik prasowy Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Grzegorz Blachowski. Problemy z dostawą ciepła i ciepłej wody miało nawet do 50 tys. mieszkańców Gdańska.

Krzysztof Wyszkowski, założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, odebrał w niedzielę w Gdańsku nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. Marta Kaczyńska i posłowie PiS.