Pomorze

Pomorze

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo i kolejny rok z rzędu przystań jachtowa Marina Gdańsk – wszystkie te gdańskie kąpieliska zostały odznaczone międzynarodowym znakiem Błękitnej Flagi. To pierwszy taki sezon w Gdańsku.

- Miałam 14 lat, kiedy obalał pan komunizm w Polsce. To zmieniło zupełnie moje życie - powiedziała we wtorek kubańska opozycjonistka i blogerka Yoani Sanchez na spotkaniu z byłym przywódcą Solidarności. Lech Wałęsa oświadczył, że popiera wysiłki podejmowane na rzecz obalenia komunizmu na Kubie.

11 komitetów złożyło w wyznaczonym terminie listy kandydatów do elbląskiej Rady Miasta - podała we wtorek po północy Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu. Odbędą się tam przedterminowe wybory, bo poprzednie władze miasta odwołano w referendum przed końcem kadencji.

Buczenie, gwizdanie i wykrzykiwanie haseł „zakaz pedałowania” przez członków środowisk narodowych – tak zaczęła się debata o związkach partnerskich na Uniwersytecie Gdańskim. To drugie podejście do dyskusji. Pierwsza planowana w lutym debata została odwołana. Domagała się tego Młodzież Wszechpolska.

Na gruzach zawalonego budynku fabryk odzieżowych Rana Plaza w Bangladeszu odnaleziono metki polskiej marki odzieżowej Cropp, należącej do spółki LPP. W katastrofie, do której doszło miesiąc temu, zginęło ponad tysiąc pracowników szyjących ubrania znanych marek.

Jacek Karnowski i dwunastu sopockich radnych zaproponowali kolejną zmianę w metodzie naliczania opłat za wywóz śmieci w Sopocie. "Metoda sopocka" łączy metody "wodną" i "ryczałtową".

W drugą rocznicę śmierci jednej z najlepszych polskich koszykarek rozpoczynają się transatlantyckie regaty samotników OSTAR. Kapitan Krystian Szypka swój start w regatach dedykuje właśnie Małgorzacie Dydek.

Po pożarze starego młyna w Starogardzie Gdańskim 28 osób zostało ewakuowanych z pobliskich budynków. Jedno z mieszkań, w którym mieszkała 7 osobowa rodzina. zostało całkowicie zniszczone. Właściciele pozostałych czekają na decyzję czy będą mogli do nich wrócić.