Trójmiasto

Trójmiasto

Z Międzyzdrojów do Helu. Taką trasę pokonali ekolodzy, którzy uczyli jak dbać o czystość Morza Bałtyckiego.

To już czwarta edycja festiwalu tatuażu w Gdańsku, na której można zobaczyć najciekawsze, najładniejsze i najbardziej odważne malunki na ciele. Obejrzeć z bliska jak wygląda praca tych artystów i poznać najwierniejszych fanów tatuaży.

To już czwarta edycja Wrak Race czyli wyścigu wyeksploatowanych samochodów. Stare, popsute gruchoty – to właśnie to, co jest tu najcenniejsze. Wygrywa szybkość, styl i pomysłowość, czyli nowe życie w starych autach.

Po sinicach, które od dwóch dni psuły plażowiczom w Trójmieście humor, w niedzielę nie ma już śladu. Plaże ponownie zostały otwarte. Niestety zniknęła też upalna pogoda i na kąpieliskach nie ma tłumów.

Zamiast wysokich fal, zwykła kałuża. Zawodnicy wskakują na sklejkę i ślizgają się na wodzie – tak w skrócie wygląda sport o nazwie skimboarding. Na plaży w Jelitkowie trwają Trzecie Otwarte Mistrzostwa Polski w tej nowej dyscyplinie.

Trąbią i stoją - nawet do godziny musieli w sobotę czekać kierowcy, którzy z autostrady A1 chcieli wjechać na trójmiejską obwodnicę. - To nie wypadek, a wakacyjny czas jest przyczyną utrudnień - mówi zarządca drogi. Sytuacja wróciła do normy po południu.

Od prawie tygodnia na Pomorzu panuje prawdziwie tropikalne lato. 30-stopniowe upały i słońce cieszą odpoczywających w trójmieście plażowiczów. Jednak tych którzy chcieli spędzić na plaży weekend może spotkać niespodzianka.

Od dziś zaczyna obowiązywać mały ruch graniczny między rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim a powiatami w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Mieszkańcy tych stref mogą wjechać na teren sąsiada bez wizy. Muszą mieć tylko wyrobione zezwolenie za 20 Euro.

Do Krakowa samolotem OLT Express miał lecieć były pięściarz Dariusz Michalczewski. Jednak dziś rano na lotnisku w Gdańsku dowiedział się, że do lotu nie dojdzie. - Mieliśmy lecieć o godz. 7, a jednak nie udało się i musieliśmy kupić inne bilety, bo miałem bardzo ważną sprawę w Krakowie. Jestem bardzo wkurzony - denerwował się Michalczewski.

W piątek rano przez kłopoty OLT Express z Gdańska do Warszawy nie wyleciała też Henryka Krzywonos. Legenda "Solidarności" dopiero na lotnisku dowiedziała się, że samolotu, na który kupiła bilet, nie będzie. - Na bilecie jest mój telefon, przecież mogli do mnie zadzwonić - denerwowała się Krzywonos. I zapowiedziała: - Narobię szumu, pojadę do dyrektora.

Wczesnym rankiem wznowiony został ruch pociągów na trasie Gdynia Główna – Słupsk W czwartek w pobliżu miejscowości Gościcino zerwana została sieć trakcyjna, a pasażerowie musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

Do rana będą trwały utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Gdynia Główna – Słupsk. Ruch został wstrzymany po zerwaniu sieci trakcyjnej. Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji zastępczej.

On rowerem, ona na rolkach. Jadą przez Pomorze i rozdają odblaski. Chcą w ten sposób poprawić bezpieczeństwo na ulicach. W drogę pchnął ich tragiczny wypadek, który trudno wymazać z pamięci. Właśnie dotarli do swojego kolejnego przystanku w Sopocie.

Stomil Olsztyn albo Bogdanka Łęczna – jedna z tych drużyn będzie rywalem Lechii Gdańsk w 1/16 finału Pucharu Polski. Arka rozpocznie rozgrywki rundę wcześniej, od meczu z Olimpią Elbląg. Jeśli awansuje, zagra z Koroną Kielce.

Po blisko trzech latach remontu Opera Leśna zostanie ponownie otwarta. Publiczność ma się tam pojawić już w sobotę na Sopot Art Opera. Biletów na to wydarzenie już się rozeszły.

Odlana w brązie Irena Kwiatkowska usiadła w środę na poświęconej jej ławeczce w Parku Uzdrowiskowym przy nadmorskiej promenadzie w Ustce, mieście, w którym zmarła aktorka lubiła spędzać wakacje.

Morski wyścig pływacki rusza w najbliższą sobotę. Śmiałkowie będą mieli do przepłynięcia ponad kilometr. Kto czuje się na siłach, może się jeszcze zgłosić - zapisy przyjmowane będą w dniu zawodów.

Policja ponownie zajmie się sprawą Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki w Chmielnie, badając, czy dochodzi tam do promowania używek tytoniowych. Zawiadomienie w tej sprawie składa Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych – informuje Radio Gdańsk.

Dar Młodzieży prowadzi w międzynarodowych regatach The Tall Ships' Races. W drugim etapie wyścigu z Lizbony do Kadyksu polski żaglowiec stoczył zaciętą walkę z bliźniaczą rosyjska jednostką „Mir”.

Lotnisko im. Lecha Wałęsy od kwietnia ma drugi terminal, ale to nie koniec nowości dla pasażerów. Zaskoczeniem dla niektórych z pewnością bezie rezygnacja z części komunikatów płynących z głośników w porcie lotniczym.

Zaskoczonego handlarza narkotyków zatrzymali na Gdańskiej Zaspie kryminalni z Gdańskiej komendy wojewódzkiej. Mężczyzna sprzedawał na ulicy kokainę. Podczas przeszukania miał przy sobie 6 porcji narkotyku. Gdańszczaninowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Lekarz odmówił pomocy dziecku ukąszonemu przez żmiję. Matka musiała sama wieźć ją do innego szpitala, bo nawet nie udostępnił jej karetki. Sprawą lekarza zajęła się już prokuratura. Przedstawiciele szpitala tego nie komentują. Rzeczniczka nie odbiera nawet telefonów.

Mała, zraniona foczka została znaleziona przez turystów na plaży w pobliżu miejscowości Rowy. Dzięki pomocy Błękitnego Patrolu WWF uda się ją uratować. Przejdzie rehabilitację w helskim fokarium.

Ślady kościoła i osady z czasów przedkrzyżackich, kaplica grobowa pełna ludzkich kości, piękne i bardzo dobrze zachowane jedwabne ozdoby. Wszystko to odnaleziono podczas prac archeologicznych w Gniewie.