Pomorze

Pomorze

Wywiad dla „Rzeczpospolitej”, w którym Bogdan Borusewicz wytyka szefowi "S" jego przeszłość, Piotr Duda uważa za jedno wielke świństwo. - Jeśli ktoś podnosi rękę na władzę, to mu te rękę trzeba odrąbać - mówi. Według niego egzamin z Solidarności zdaje się przez całe życie i Borusewicz właśnie go "oblał".

Stężenie fosforanów w Martwej Wiśle miejscami 12-krotnie przekracza normę. Badania przeprowadzone w związku z publikacją fińskiej fundacji wskazują, że z hałdy w Wiślińce rzeczywiście wyciekają szkodliwe substancje: – Finowie trochę przesadzili, ale i tak będzie kontrola składowiska – informuje ministerstwo środowiska.

Nowa linia tramwajowa w Gdańsku będzie miała długość 3,6 km i połączy pętlę tramwajową na osiedlu Siedlce z jednym z przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Morenie. Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne (GIK) właśnie ogłosiła przetarg.

Do tragicznego wypadku doszło na trasie między Puckiem a Władysławowem. 19-latek wjechał prosto pod nadjeżdżający samochód. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Gdański sąd okręgowy przedłużył na wniosek biegłych obserwację psychiatryczną Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny. W trakcie zakończonej części badań biegli nie byli w stanie ocenić stanu psychicznego mężczyzny.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru na okręcie ORP Mewa remontowanego na terenie stoczni w Gdańsku. Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń w poniedziałek popołudniu. Trzy osoby zostały poparzone, a kilka podtrutych tlenkiem węgla.

Maria Kosecka, radna PO w Elblągu, pozwała Jerzego Wilka, bo poczuła się dotknięta wypowiedziami z tzw. "taśm Wilka". Domaga się przeprosin oraz wypłaty 5 tys. zł na cel społeczny. Sąd zwrócił pozew, bo zabrakło opłaty sądowej.

Mieszkańcy osiedla mieszkaniowego w Sycewicach na Pomorzu mogą wyrzucać śmieci tylko w określonych godzinach i pod nadzorem wyznaczonej osoby - informuje lokalny portal gp24.pl. Chodzi o to, żeby do wspólnego śmietnika nie trafiały odpady spoza osiedla, a mieszkańcy nauczyli się segregacji.

Gdański ZKM sprawdzi, czy szkolenia dla kierowców i motorniczych przynoszą efekty. Rusza trzecia już ankieta, w której można ocenić ich profesjonalizm i kulturę osobistą. W poprzednich dwóch mieszkańcy wystawili pracownikom ZKM "trójkę".

Prawo, filologia angielska, medycyna, psychologia, a także finanse - to najbardziej oblegane kierunki na studiach. Hitem tegorocznej rekrutacji okazała się kryminologia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie o jedno miejsce ubiegało się ponad 40 osób.