Pomorze

Pomorze

Oprócz kary dwóch lat więzienia, były dyrektor domu dziecka w Szropach, otrzymał dożywotni zakaz pracy związanej z opieką nad dziećmi i ich edukacją. Prokuratura oskarżała go o "sprowadzanie zdjęć o treści pornograficznej z udziałem nieletnich" oraz molestowanie seksualne 12-latki.

„Z mistrzem pracuje się doskonale, jest reżyserem wyposażonym w niesamowity słuch filmowy. Wyłapuje rzeczy, które są w danej scenie najważniejsze. To szczęście, że możemy z nim pracować" - mówi Mirosław Baka, wcielający się w filmie Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w dyrektora gdańskiej stoczni. W roli duchowego powiernika Wałęsy zobaczymy Macieja Stuhra. Dziennikarka TVN Dorota Wellman nie ukrywa, że jako Henryka Krzywonos spełnia marzenie życia.

Mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą i wypadł z drogi. Dachował i skończył podróż na prywatnej posesji. Po wszystkim wyszedł z auta i... udał się na piwo. W pobliskiej restauracji zatrzymali go policjanci. Okazało się, że w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu.

Makabrycznego odkrycia dokonały dwie kobiety, które na początku lipca wybrały się na grzyby. But, a w nim ludzkie kości, znalazły w lesie niedaleko miejscowości Darżewo w powiecie lęborskim (woj. pomorskie). Sprawę bada prokuratura.

Hala główna Stoczni Gdańsk mogłaby zostać sprzedana prywatnemu inwestorowi, a uzyskane pieniądze zasiliłyby zakład - zakłada propozycja rozwiązania problemów finansowych Stoczni, jaką jej właściciel złożył ARP. Stocznia leasingowałaby halę np. przez 10 lat.

Wywiad dla „Rzeczpospolitej”, w którym Bogdan Borusewicz wytyka szefowi "S" jego przeszłość, Piotr Duda uważa za jedno wielke świństwo. - Jeśli ktoś podnosi rękę na władzę, to mu te rękę trzeba odrąbać - mówi. Według niego egzamin z Solidarności zdaje się przez całe życie i Borusewicz właśnie go "oblał".

Stężenie fosforanów w Martwej Wiśle miejscami 12-krotnie przekracza normę. Badania przeprowadzone w związku z publikacją fińskiej fundacji wskazują, że z hałdy w Wiślińce rzeczywiście wyciekają szkodliwe substancje: – Finowie trochę przesadzili, ale i tak będzie kontrola składowiska – informuje ministerstwo środowiska.

Nowa linia tramwajowa w Gdańsku będzie miała długość 3,6 km i połączy pętlę tramwajową na osiedlu Siedlce z jednym z przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Morenie. Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne (GIK) właśnie ogłosiła przetarg.

Do tragicznego wypadku doszło na trasie między Puckiem a Władysławowem. 19-latek wjechał prosto pod nadjeżdżający samochód. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Gdański sąd okręgowy przedłużył na wniosek biegłych obserwację psychiatryczną Samira S., podejrzanego o zabójstwo trzyosobowej rodziny. W trakcie zakończonej części badań biegli nie byli w stanie ocenić stanu psychicznego mężczyzny.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru na okręcie ORP Mewa remontowanego na terenie stoczni w Gdańsku. Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń w poniedziałek popołudniu. Trzy osoby zostały poparzone, a kilka podtrutych tlenkiem węgla.