Pomorze

Pomorze

Załoga śmigłowca ratowniczego Anakonda przeprowadziła w nocy akcję ratowniczą na Bałtyku. Holenderski marynarz, który złamał nogę, został przetransportowany do szpitala.

Wojewoda pomorski zadecydował o przeprowadzeniu kontroli w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Przodkowie. Pod jego opieką była 18-letnia Lucyna K., która przyznała się do zabicia dwojga swoich dzieci. Mimo że dziewczyna dwukrotnie była w ciąży, pracownicy ośrodka niczego nie zauważyli.

Strażacy z Tokar (woj. pomorskie) z pomocą mieszkańców uratowali młodego bociana, który wypadł z gniazda i nie potrafił wrócić.

Ratownicy WOPR mówią o prawdziwej czarnej serii nad Bałtykiem. Do niedzielnego południa na pomorskich kąpieliskach utonęło już dziewięć osób, czyli tyle, ile przez cały ubiegły rok. Przeprowadzono 30 akcji ratowniczych i kilkanaście reanimacji.

Lechia Gdańsk chce wynagrodzić kibicom odwołany w sobotę mecz z Barceloną. Dla posiadaczy biletów na Super Mecz przygotowano specjalną ofertę. Bilety na poniedziałkowe spotkanie Lechii z Podbeskidziem mogą kupić za … pół ceny.

- Nie możemy odzyskać pieniędzy, mój syn wczoraj płakał - mówią rozgoryczeni kibice zebrani pod PGE Areną. Większość z blisko 32 tys. osób przyjechała do Gdańska specjalnie na piłkarskie spotkanie Lechii z Barceloną.

Bezpłatne zwiedzanie stadionu to pocieszenie dla wszystkich, którzy przyjechali specjalnie do Gdańska na mecz Lechia-Barcelona. Ale w sobotę na PGE Arenę wybrać może się każdy, nie tylko ci, którzy mieli bilet na mecz.

Klub FC Barcelona odwołał przyjazd na towarzyski mecz z Lechią Gdańsk, który miał się odbyć w sobotę. Powodem jest rezygnacja trenera katalońskiego klubu Tito Vilanovy, który od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. - Nastroje w drużynie są tak złe, że nie zagramy w Polsce - poinformował prezes Barcelony Sandro Rosell.