Pomorze

Pomorze

Gdyby uroda partnerek piłkarzy miała decydować o sile drużyny, to Lechia Gdańsk byłaby murowanym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski. Z zawodnikami "Biało-Zielonych" związane są dwie aktorki słynące ze zjawiskowej urody - Rosa Kato i Anna Przybylska.

Oficer Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, któremu postawiono zarzut "innej czynności seksualnej na osobie poniżej 15 roku życia" miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie. 41-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany i zawieszony w obowiązkach służbowych.

Już we wtorek piłkarze katalońskiego klubu przed spotkaniem z Lechią Gdańsk zameldują się w Hotelu Gdańsk. W tym samym miejscu, podczas Euro 2012, gościła reprezentacja Hiszpanii. Hotel już przygotowuje się do przyjęcia najlepszych piłkarzy świata.

Szef PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z Jerzym Wilkiem, nowym prezydentem Elbląga w miejscu ostatniego zwycięstwa PiS. Kaczyński podziękował mieszkańcom za wsparcie i kolejny raz wrócił do tematu przekopu Mierzei Wiślanej. Zaapelował do premiera Donalda Tuska o rozpoczęcie tego projektu, który "da Elblągowi szansę na rozwój".

Bytowska prokuratura po zakończeniu śledztwa skierowała akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu kierowcy hondy civic, który w na początku maja śmiertelnie potrącił 65-letniego rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku - poinformowało Radio Gdańsk.

Światowa premiera filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" odbędzie się na 70. festiwalu w Wenecji - poinformował w czwartek dystrybutor tego filmu ITI Cinema. - To niezwykłe wyróżnienie - powiedział Andrzej Wajda.

Eksperci jeszcze raz skontrolują hałdę w Wiślince. Tym razem, oprócz poboru próbek wód Martwej Wisły, sprawdzą też fizyczny stan hałdy. – To już ostatnie badanie, na podstawie którego sporządzimy końcowe zarządzenie – informuje Zbigniew Macczak, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Gdańsku.

Brakuje krwi we wrocławskim centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. W trakcie wakacji nie ma wystarczającej liczby dawców. Lekarze w szpitalach muszą przekładać część planowanych zabiegów. – Oddanie krwi trwa tylko 8 minut, a można uratować życie człowieka – zachęcają specjaliści.

50-latek, który we wtorek wieczorem szalał jaguarem na terenie hotelu w Juracie został już przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Jak tłumaczy asp. Łukasz Dettlaff z puckiej policji, mężczyzna zostanie zbadany przez lekarza, ponieważ podczas przesłuchania zdradzał objawy zaburzeń psychicznych.

Gdyńska prokuratura składa zażalenie na decyzję sądu, który nie zgodził się na aresztowanie 36-letniej prostytutki, która przyznała się, że świadomie zarażała wirusem HIV. Sąd swoją decyzję tłumaczy tym, że kobieta obiecała zmienić profesję i nie popełniać przestępstwa po raz kolejny.

20 lat mieszkańcy czekali na budowę mostu, który połączy Powiśle z Kociewiem (woj. pomorskie). Najpierw problemem były pieniądze, potem protesty ekologów. Wreszcie znaleziono rozwiązanie - dwie wypełnione piaskiem barki dla rybitw żyjących w pobliżu mostu.

Wiadomo już jak ma wyglądać zwrot pieniędzy za zakupione bilety na odwołany w ubiegły weekend mecz między Lechią Gdańsk a Barceloną. Nowy termin spotkania towarzyskiego to wtorek 30 lipca o godz. 20.45. Ci którzy chcą objerzeć spotkanie muszą potwierdzić swoją obecność.

W aktach Iwony Wieczorek, która zaginęła trzy lata temu, jest wiele informacji, które zostały pominięte przez śledczych - pisze "Polityka". Chodzi m.in. o billingi telefoniczne, z których wynika, że ktoś pojawiał się w tych samych miejscach, co 19-latka, zanim ślad po niej zaginął.

Nowy Korczyn, Sandomierz, Kazimierz Dolny, Warszawa, Płock i wreszcie Gdańsk - taką trasę, przepłynie w sierpniu replika XIX-wiecznego młyna wodnego. To nowy pomysł promocji regionu świętokrzyskiego i Muzeum Wsi Kieleckiej.

Kolejne odkrycia archeologów w Gniewie. Czaszka w kwadratowej skrzyni, szkielety dzieci i trumna obijana skórą z ornamentem roślinnym - to wszystko znaleźli badacze z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prace trwają już piąty sezon z rzędu.