Pomorze

Pomorze

Dyrektor jednego z regionalnych banków na Pomorzu jest podejrzany o udzielenie 42 kredytów nieistniejącym firmom. Od 2008 roku mężczyzna miał wyłudzić 7,4 miliona złotych. Mieszkaniec Gdyni został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozi mu 10 lat więzienia.

Rada Miasta Słupska przyjęła w środę uchwałę o przeprowadzeniu w październiku referendum ws. odwołania prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego (SLD). Przed miesiącem słupscy radni nie udzielili Kobylińskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2012.

Sopocki dworzec znika z powierzchni ziemi. W czwartek o godz. 8 rozpoczęło się wyburzanie budynku. Trwa też rozbiórka zabytkowej bagażowni. Na miejscu starego dworca, stanie nowy z podziemnym parkingiem i centrum handlowym. Natomiast bagażownia zostanie odtworzona.

Na terenie powstałego w XVI w. fortu gdańskiej Twierdzy Wisłoujście rozpoczęły się badania archeologiczne. Potrwają do września. Mają pomóc w zbadaniu historii samej twierdzy oraz poznaniu życia codziennego służących w niej niegdyś żołnierzy.

Od dwóch tygodni dwie rodziny mieszkające w bloku na gdańskim osiedlu Orunia Górna nie mogą powiedzieć, że ich życie wygląda normalnie. Wszystko przez „usterkę”, która uprzykrza im życie. Chodzi o wodę, która naciekała na instalację elektryczną jednego z mieszkań. Przez dwa tygodnie przecieku nie zlokalizowano, więc rodzinom odłączono prąd i wodę.

- Matka Iwony Wieczorek kategorycznie stwierdziła, że na zdjęciach z monitoringu, które dostaliśmy z Paryża nie ma jej córki – informuje policja. "Paryski ślad" zaginionej od ponad trzech lat dziewczyny nie przyniesie żadnego przełomu w śledztwie - oceniają funkcjonariusze.

Gdański ZKM po raz trzeci sprawdził jak mieszkańcy oceniają profesjonalizm i kulturę osobistą kierowców autobusów motorniczych. W poprzednich dwóch mieszkańcy wystawili pracownikom ZKM "trójkę". Tym razem ogólna ocena poprawiła się, ale tylko o plus.

We wtorek późnym popołudniem usunięto awarie linii energetycznych spowodowane gwałtownymi burzami, które przeszły w nocy przez województwo pomorskie. We wtorek rano prądu nie miało 15 tysięcy gospodarstw domowych.

Drużyna z Barcelony od kilku godzin jest już w Polsce. Przed hotelem, w którym zamieszkali Katalończycy, od rana gromadzą się tłumy fanów. Tylko nielicznym udało się zdobyć autograf gwiazd, które wystąpiły na konferencji - Alexisa Sancheza i Alexa Songa.

Właściciel samochodu, który przekazał kluczyki do swojego auta pracownikowi myjni, bez sprawdzenia czy ma on prawo jazdy, nie dostanie odszkodowania za uszkodzenie samochodu. Sąd Okręgowy w Słupsku orzekł, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Sytuację, do której doszło na Pomorzu, skomentował w rozmowie z reporterką TVN24 Bogumił Piekarz, współwłaściciel jednej z myjni w Łodzi. - Ludzie, którzy nie mają prawa jazdy, nie są dopuszczani do aut - opisuje sytuację w swoim zakładzie.

Już niebawem na ulice Gdańska wyjedzie sześć mini-autobusów. Dojadą wszędzie tam, gdzie komunikacja miejska nie dociera. Urzędnicy planują, że będą to: Stare Miasto, dzielnica Osowa i okolice Uniwersytetu Medycznego.

Brazylijczyk Neymar i Argentyńczyk Lionel Messi mają zagrać we wtorkowym meczu Barcelony na PGE Arenie z Lechią. - Skład, który przyjedzie do Gdańska trener Martino poda w poniedziałek wieczorem - zastrzega przedstawiciel organizatora Artur Szklarczyk.