Pomorze

Pomorze

29-latka ujęto podczas próby włamania. Został przewieziony na komisariat, a stamtąd trafił do szpitala, gdzie zmarł. Rodzina mężczyzny oskarża policję o pobicie. Ta sprawy nie komentuje i odsyła do prokuratury, która bada okoliczności zajścia.

Trybuna „zielona”, na której zasiadają najaktywniejsi kibice Lechii Gdańsk zostanie zamknięta podczas sobotniego meczu Lechii z Cracovią. Z użytkowania wyłączone zostaną wszystkie sektory za jedną z bramek.

Najpóźniej za trzy miesiące na głównych wjazdach do Elbląga pojawią się nowe "witacze". Wybudowanie sześciu takich obiektów, a także czterech billboardów będzie kosztowało miasto 180 tysięcy złotych. Nowa władza odcina się od wydatku. - Decyzje podjęto jeszcze przed wyborami - tłumaczy magistrat.

Złoto po Amber Gold, które zabezpieczono w ramach śledztwa, trafiło właśnie w ręce syndyka masy upadłościowej. Siedem zalakowanych paczek zawiera 57 kilogramów złota. Jednak żeby uregulować wszystkie zobowiązania upadłej spółki takich paczek musiałoby być znacznie więcej.

Kashima, Shirayuki oraz niszczyciel Isoyuki – to trzy japońskie okręty, które w środę, pierwszy raz w historii współpracy obu krajów, wejdą do gdyńskiego portu. Jednostki są już na wodach terytorialnych Polski i cumują na redzie gdyńskiego portu.

Piętrowym autobusem z Londynu wyspiarze chcą rozreklamować swój kraj w Polsce. The GREAT Big Red Bus, najnowszy model piętrowego autobusu, następcy legendarnego Routemastera przypłynął właśnie do Gdyni.

Tuż przed 19-tą w miejscowości Lniska (Pomorskie) motocykl z ogromną prędkością uderzył w bok skręcającego samochodu, którym podróżowała trzyosobowa rodzina. Motocyklista zginął nie miejscu. – Córka wyglądała jakby ją ktoś oblał krwią - mówi jej ojciec. Droga została zablokowana.