Pomorze

Pomorze

Pół tysiąca osób bawiło się na urodzinach Lecha Wałęsy. Wśród gości Pałacu Opatów w Oliwie pojawili się m.in. Donald Tusk z małżonką, Hanna Gronkiewicz-Waltz, abp Tadeusz Gocłowski, Daniel Olbrychski, Dariusz „Tiger” Michalczewski z małżonką. Były prezydent skończył 70 lat.

Śmigłowce ratunkowe potrzebne są, gdy trzeba kogoś pilnie przewieźć z jednego szpitala do drugiego na stół operacyjny. Gdy chodzi o życie, liczą się minuty. Ale niektóre przeszkody wydają się nie do przejścia. Zaledwie kilku mieszkańców blokuje zbudowanie lądowiska dla takich maszyn w Gdyni. Boją się hałasu i martwią o swoje działki. Materiał "Faktów" TVN.

Sąd w Murmańsku, na północy Rosji, skierował w niedzielę do aresztu na dwa miesiące pozostałych ośmiu członków załogi statku organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy na Morzu Barentsa protestowali przeciwko rosyjskim wierceniom w Arktyce. Wcześniej na dwa miesiące aresztowano już 22 zatrzymanych działaczy Greenpeace, w tym pracownika Uniwersytetu Gdańskiego Tomasza Dziemianczuka.

Donald Tusk z małżonką, Hanna Gronkiewicz-Waltz, abp Tadeusz Gocłowski, Daniel Olbrychski, Dariusz Michalczewski. To część gości, którzy pojawili się na czerwonym dywanie przed Pałacem Opatów w Oliwie, gdzie Lech Wałęsa świętuje swoje 70. urodziny. Goście życzą byłemu prezydentowi przede wszystkim zdrowia i spokoju. - Wszystkie stanowiska już miałem, papieżem nie będę przecież - powiedział Wałęsa, pytany, czy rozważa jeszcze powrót do polityki. Dodał również, że w jego opinii zmiany w Polsce idą w dobrym kierunku, w związku z czym "nie ma dla niego roboty".

Ewakuowani po wybuchu materiałów pirotechnicznych lokatorzy kamienicy w Bytowie (Pomorskie) przy ul. Tartacznej wrócili już do mieszkań - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik miejscowej straży pożarnej asp. sztab. Stefan Pituch. Inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził uszkodzenia budynku.

Paweł Chodorkowski, syn Michaiła, który odsiaduje wyrok w rosyjskim łagrze, odebrał w jego imieniu nagrodę Lecha Wałęsy. - Mam nadzieję, że nasze uznanie dla cierpienia i walki przyniesie efekty - powiedział podczas uroczystości w Gdańsku Wałęsa.

Lech Wałęsa - przywódca "Solidarności", laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jeden z symboli obalenia komunizmu w Europie środkowo-wschodniej - obchodzi w niedzielę 70 urodziny. Były prezydent RP, obok papieża Jana Pawła II, jest najbardziej znanym Polakiem we współczesnym świecie.

Depeche Mode zagra w 2014 roku w Gdańsku? Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej fanów brytyjskiego zespołu i od razu obiegła sieć. - To plotka - informuje jednak rzecznik Ergo Areny Bartosz Tobieński.

Na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej przybywa bezpańskich psów. Właściciele porzucają je na odległym od miasta osiedlu, by te nie znalazły drogi do domu. Te zaś bywają niebezpieczne. - Podchodzą do domostw, zagryzają zwierzęta, atakują też ludzi - mówi Monika Leńska, mieszkanka Wyspy.