Pomorze

Pomorze

Trzech mężczyzn oskarżonych o porwanie dla okupu żony gdańskiego biznesmena w czerwcu 2011 roku zostało skazanych. Najwyższa kara to 8 lat więzienia, a najniższa - prawie 4 lata. Porywacze żądali miliona euro, ostatecznie uwolnili kobietę po wpłaceniu 527 tysięcy.

Ich teledysk w sieci obejrzało już prawie 80 tys. osób, zachwycony nimi wydaje się być Adam "Nergal" Darski, który nagranie dziewczyn udostępnił na swoim oficjalnym profilu. Aneta, Iza i Kasia, które zatańczyły do deathmetalowej piosenki zespołu Behemoth, były dziś gośćmi w Dzień Dobry TVN.

Akt oskarżenia przeciwko Danielowi K. do sądu skierowała słupska prokuratura. Mężczyzna jest oskarżony o to, że przez 10 lat wyłudzał emeryturę swojej nieżyjącej matki. Śledczy szacują, że mógł pobrać ponad 80 tys. zł. Szczątki kobiety zakopane koło bloku w Słupsku znaleźli w ubiegłym roku policjanci.

Sąd Apelacyjny w Łodzi odrzucił w środę zażalenie na areszt prezesa Amber Gold Marcina P., złożone przez jego obronę - poinformował sąd. Tym samym mężczyzna, który przebywa w areszcie od sierpnia ubiegłego roku, pozostanie w nim co najmniej do 28 listopada.

Pomnik Ronalda Reagana w Gdańsku, któremu wandale odpiłowali rękę, zostanie naprawiony. Prace ruszą już w czwartek i potrwają około trzech tygodni.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w środę postawił zarzut piractwa 14 aktywistom międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, zatrzymanym przez straż przybrzeżną Rosji na Morzu Barentsa na statku "Arctic Sunrise". Wśród zatrzymanych jest Polak, Tomasz Dziemianczuk. Aktywistom grozi od 10 do 15 lat łagru.

Policjanci, strażacy i strażnicy leśni. Łącznie prawie 100 osób szukało 83-latka, który zagubił się w lesie na terenie leśnictwa Nowy Dwór w gminie Osieczna (woj. pomorskie). Starszy pan wybrał się na grzyby. Wyziębionego i osłabionego mężczyznę odnaleziono po kilku godzinach.

Tydzień wystarczył, by 500-metrowy odcinek torowiska SKM w okolicach stacji Gdańsk Zaspa (w kierunku Oliwy) przesunąć w bok o około trzy metry. Podobna operacja będzie przeprowadzona na torowisku linii dalekobieżnych.

Powstał w 1933 roku dla obsługi pasażerów z całego kraju - Dworzec Morski podczas wojny dotkliwie zniszczony, teraz odzyskuje dawną świetność. Jego nowoczesnym elementem będzie duży przeszklony balkon z widokiem na wejście do portu, który pojawi się od strony Nabrzeża Francuskiego.

Doniesienie o obrazie uczuć religijnych przez podpalenie krzyży na dwóch koncertach grupy Behemoth złożył w gdańskiej prokuraturze Ryszard Nowak. Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą poczuł się dotknięty widząc zdjęcia z koncertów zamieszczone w książce „Adam Nergal Darski - Spowiedź heretyka”.

Informacje o chorobach, czy kontakt do najbliższych w lodówce między wędliną a serem? Na taki pomysł wpadł Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie, który chce umieścić w lodówkach mieszkańców "pudełka życia", zawierające wszystkie ważne informacje o pacjencie. - Pomysł jest trafiony - uważają ratownicy medyczni.

Adwokaci międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace złożyli w sądzie obwodowym w Murmańsku skargi na czwartkowe decyzje sądu rejonowego w tym mieście o przedłużeniu o dwa miesiące aresztowania 22 członków załogi statku "Arctic Sunrise".