Pomorze

Pomorze

To może być prawdziwy hit transferowy. A na pewno jest nim z nazwy. Lechia Gdańsk postanowiła skorzystać z usług Tsubasy Nishi. Dla wszystkich fanów futbolu imię 23-letniego Japończyka przywołuje skojarzenie z kultowym bohaterem kreskówek - Tsubasą Ozorą. Jeśli nowy zawodnik "biało-zielonych" będzie miał choć odrobinę piłkarskich umiejętności kapitana FC Nankatsu, to kibice w Gdańsku już niedługo mogą poczuć smak Ligi Mistrzów.

Platforma Obywatelska wybrała kolejnych szefów regionalnych struktur partii. Niespodzianek nie było - wygrali albo dotychczasowi przewodniczący, albo ci bez konkurentów. Uwagę zwraca wygrana w Opolskiem Tadeusza Jarmuziewicza, przez kilka lat wiceministra infrastruktury, zdymisjonowanego latem z powodu kontrowersyjnych spotkań z biznesmenami z firmy Alpine Bau, budującymi autostradę A1.

15 dzieci, w wieku od 6 do 15 lat, będzie miało okazję zadać pytanie astronaucie Luca Parmitano. Nie będzie to zwykła rozmowa, a prawdziwe „łączenie” z kosmosem, bo Parmitano znajduje się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Tadeusz Jędrzejczyk, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. medycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego został wybrany na nowego dyrektora Pomorskiego Oddziału NFZ. W lipcu br. ze stanowiska odwołano Barbarę Kawińską.