Pomorze

Idzie 500 km wzdłuż wybrzeża, żeby spełniać marzenia chorych dzieci

Pomorze

Idzie 500 km wzdłuż wybrzeża żeby spełniać marzenia chorych dzieci
tvn24Żeby zebrać pieniądze potrzebne do spełnienia marzeń chorych dzieci Rafał Dadej wyruszył w charytatywny marsz ze Świnoujścia do Piasków

Rafał Dadej z Fundacji Trzeba Marzyć, który w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia rozpoczął marsz wzdłuż wybrzeża dotarł dziś do Trójmiasta. To 12. dzień jego wyprawy, za dwa dni podróżnik zamierza finiszować w Piaskach na Mierzei Wiślanej. Za każdy kilometr, który przejdzie, sponsorzy wpłacą 10 zł na konto jego fundacji. Dzięki temu organizacja zyska środki na spełnianie kolejnych marzeń chorych dzieci.

"Piaskiem w raka" to projekt Rafała Dadeja, wolontariusza i prezesa trójmiejskiej Fundacji Trzeba Marzyć, która od lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Tym razem żeby zebrać potrzebne pieniądze Rafał Dadej wyruszył w charytatywny marsz ze Świnoujścia do Piasków, niedaleko Krynicy Morskiej.

Przez posiadłość prezydenta i Wisłę

Trasa jego marszu ma dość nietypowy przebieg, oprócz tego, że Dadej do pokonania ma kilkaset kilometrów plażą część marszu przebiegała w pobliżu posiadłości prezydenta. Dadej dostał na to zgodę od Bronisława Komorowskiego. Pas brzegowy na terenie ośrodka prezydenckiego w Juracie pokonał w ubiegłą niedzielę.

Przejdzie też budowanym jeszcze tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku, a w przetransportowaniu na drugą stronę samej Wisły pomogą mu statki SAR.

Podczas wyprawy śpi w namiocie na plaży. - Jak się idzie to jest dobrze. Najgorzej jest rano wyjść z ciepłego śpiwora – przyznaje Dadej, ale jak zapewnia jest świetni przygotowany do tych warunków.

- Mam kuchenkę i specjalne jedzenie. Na śniadanie jem kaszki, mam batony energetyczne, napoje, chociaż bywały i takie dni, że woda mi zamarzała w nocy w namiocie. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych, to wszystko jest w głowie – przekonuje podróżnik.

Mapa tegorocznej trasyRafał Dadej

"Są ludzie którzy potrafią śpiewać i organizują koncerty, ja niestety nie potrafię"

Organizatorzy liczą, że dzięki sponsorom uda się zebrać 10 zł za każdy przebyty kilometr. Tak zebrane pieniądze pomogłyby spełnić kolejne marzenia chorych dzieci. Do marszu może dołączyć każdy.

- Wszystko po to żeby spełnić jak najwięcej marzeń, wiele rzeczy udaje się zrobić od razu, ale są takie marzenia, na które potrzebujemy zebrać większe sumy – przyznaje prezes fundacji. - Są ludzie którzy potrafią śpiewać i organizują koncerty, ja niestety nie potrafię śpiewać. Jestem aktywną osobą chodzę po górach więc to jakoś wpisuje się w mój charakter – ocenia.

Piaskiem w raka
Piaskiem w raka Facebook - Trzeba marzyć

Od 8 lat spełniają marzenia chorych dzieci

Do tej pory fundacja spełniła ponad 500 marzeń. Samochód na akumulator, laptop, wycieczka do Rzymu, metamorfozy w żołnierza, policjanta, a nawet w księżniczkę – to tylko kilka z nich.

Fundacja "Trzeba Marzyć" działa od ponad ośmiu lat. Głównym celem jej wolontariuszy jest spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci. Dzięki temu dzieciaki choć na chwilę mogą zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/b / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości