Pomorze

400 płaczek na 400. rocznicę śmierci Szekspira

Pomorze

400 płaczek wyszło na ulice Gdańska
tvn24Teatr Szekspirowski uczcił obchody 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira

400 płaczek i płaczników przeszło ulicami Gdańska w "kondukcie żałobnym", aby w teatrze "pochować" dramaturga. Płacz, zawodzenie i histeryczny lament - w ten sposób Teatr Szekspirowski uczcił 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira.

Teatry na całym świecie obchodzą 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira, angielskiego poety i dramaturga. Z tej okazji organizują symboliczny pogrzeb tego wybitnego artysty.

- To święto śmierci i narodzin, bo Szekspir przecież wciąż żyje, co roku są setki jego spektakli na deskach teatrów. Musimy również pamiętać, że śmierć jest też początkiem życia dla artysty - mówi prof. Jerzy Limon, dyrektor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

"Kondukt żałobny" przejdzie ulicami Gdańska

W gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbył się symboliczny pogrzeb Szekspira. W wielkim "kondukcie żałobnym" ulicami miasta przeszło 400 płaczek i płaczników. - Mamy nadzieję, że pochód naszych płaczek wywołał raczej śmiech niż płacz - powiedziała Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowy Teatru Szekspirowskiego.

- Jak inaczej można uczcić śmierć, jak nie płacząc, zawodząc i lamentując - podkreślał Krzysztof Dziwny-Gojtowski, aktor Teatru Szekspirowskiego.

Gdański Teatr Szekspirowski zorganizował też prezentację filmów z serii "The Complete Walk", zawierającą 37 filmów-adaptacji sztuk Szekspira w wykonaniu aktorów londyńskiego teatru The Globe. Widownia w Gdańsku zobaczy wszystkie 37 sztuk w formie filmowych miniatur.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości