Pomorze

Pomorze

KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy Porozumień Sierpniowych. Zaprosił na uroczystości "Solidarność" - donosi na stronie internetowej "Tygodnik Solidarność". Zgłoszenie takiego zgromadzenia potwierdzili działacze KOD.

Rząd musi uznać stan klęski żywiołowej – powiedział w czwartek w Gdańsku przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, po wizycie w miejscowościach zniszczonych przez nawałnicę w województwie pomorskim. PSL skierowało z kolei w czwartek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się wprowadzenia takiego stanu. O wprowadzenie go apelowali również posłowie Kukiz'15.

Starogardzcy policjanci zatrzymali motocyklistę pędzącego z prędkością 200 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy. Teraz młodemu kierowcy grozi do 2 lat więzienia.

Samochód posłanki PO utknął w piachu w gminie Lipusz w województwie pomorskim. Agnieszka Pomaska przyjechała w rejon dotknięty nawałnicą, przywożąc mieszkańcom między innymi pilarkę i agregat prądotwórczy. Podobne kłopoty miał we wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, którego auto utknęło w błocie w gminie Czersk w tym samym województwie.