Pomorze

Pomorze

Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Michał Szpak czy Margaret - to tylko niektóre z gwiazd polskiej muzyki, które wystąpiły w pierwszym koncercie festiwalu Top of the Top zatytułowanym "iLove". W sobotę wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie usłyszymy największe przeboje taneczne. Transmisja na antenie TVN.

Zaczęło się od niewielkiej rysy na ścianie, która szybko się powiększała. Część zamku została zamknięta. Kilka dni później 50 metrów kwadratowych stropu runęło na ziemię, uszkadzając fragmenty sklepień trzech pięter. Po trzech miesiącach od katastrofy budowlanej Zamek Książąt Pomorskich dostał pieniądze na zabezpieczenie i rozbiórkę skrzydła.

KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować uroczystości rocznicy Porozumień Sierpniowych. Zaprosił na uroczystości "Solidarność" - donosi na stronie internetowej "Tygodnik Solidarność". Zgłoszenie takiego zgromadzenia potwierdzili działacze KOD.

Rząd musi uznać stan klęski żywiołowej – powiedział w czwartek w Gdańsku przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, po wizycie w miejscowościach zniszczonych przez nawałnicę w województwie pomorskim. PSL skierowało z kolei w czwartek list do premier Beaty Szydło, w którym domaga się wprowadzenia takiego stanu. O wprowadzenie go apelowali również posłowie Kukiz'15.

Starogardzcy policjanci zatrzymali motocyklistę pędzącego z prędkością 200 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że 26-latek był nietrzeźwy. Teraz młodemu kierowcy grozi do 2 lat więzienia.