Pomorze

Pomorze

Mężczyźni pracowali w warsztacie samochodowym po godzinach. Kiedy właściciel przyszedł rano, żeby otworzyć punkt, zauważył odpalony samochód i nieprzytomnych pracowników. 52-letni mężczyzna już nie żył, 48-latek zmarł w szpitalu.

Nowy nabytek zachodniopomorskiego pogotowia to odpowiedź na coraz bardziej otyłe społeczeństwo. Nowoczesna karetka może szybko i wygodnie przewieźć nawet najcięższych pacjentów. Ratownicy bardzo sobie chwalą, bo zyskają także ich kręgosłupy. To druga taka karetka w Polsce.

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku bada sprawę uszkodzenia ciała 13-miesięcznego chłopca. Dziecko było pod opieką przyjaciela matki. Kiedy kobieta wróciła do domu i zobaczyła stan niemowlaka, zabrała go do szpitala. Lekarze, podejrzewając pobicie, wezwali policję. Zatrzymano pijanego 38-latka. W środę ma zostać przesłuchany.

Wszyscy najważniejsi członkowie tak zwanej "grupy Kadafiego" zostali uznani za winnych i skazani. Sam przywódca grupy usłyszał wyrok 15 lat więzienia, a pozostali członkowie od 2,5 do 25 lat. Przestępcy uważani byli za najgroźniejszy gang w kujawsko-pomorskim na początku XXI wieku. Zajmowali się handlem narkotykami, stręczycielstwem i wymuszaniem haraczy.