Pomorze

Pomorze

Przychodzi sygnał telefoniczny, później faks. Tam znajdują się informacje, gdzie i kto potrzebuje pomocy. Wszyscy wiedzą, co mają robić. Szybko, ale nie nerwowo wykonują swoje zadania. Pełni skupienia wiedzą, że to realna akcja, nie ćwiczenia. Startują. Ona odpowiada za koordynację lotu. Porucznik Justyna Czerwonko jest drugim pilotem śmigłowca ratunkowego Anakonda. Jako pierwsza kobieta w Polsce.

Wielotonowe kolosy ścigały się na drodze, stwarzając śmiertelne zagrożenie. Jednemu z kierowców – Polakowi – groziła utrata prawa do poruszania się po polskich drogach, ale sąd zdecydował, że wystarczy grzywna.

Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok w sprawie głośnej ucieczki z zakładu karnego w Grudziądzu, do której doszło w 2015 roku. Trzej więźniowie przepiłowali wtedy kraty w celi, przeskoczyli siatkę zabezpieczającą i po linach zsunęli się z więziennego muru, gdzie już czekał na nich wspólnik.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski jest już ostatecznie uniewinniony od zarzutów korupcji, w sprawie dotyczącej rzekomego przyjęcia łapówek od miejscowych biznesmenów. Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację prokuratury złożoną w tej sprawie.