Pomorze

Pomorze

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku bada sprawę uszkodzenia ciała 13-miesięcznego chłopca. Dziecko było pod opieką przyjaciela matki. Kiedy kobieta wróciła do domu i zobaczyła stan niemowlaka, zabrała go do szpitala. Lekarze, podejrzewając pobicie, wezwali policję. Zatrzymano pijanego 38-latka. W środę ma zostać przesłuchany.

Wszyscy najważniejsi członkowie tak zwanej "grupy Kadafiego" zostali uznani za winnych i skazani. Sam przywódca grupy usłyszał wyrok 15 lat więzienia, a pozostali członkowie od 2,5 do 25 lat. Przestępcy uważani byli za najgroźniejszy gang w kujawsko-pomorskim na początku XXI wieku. Zajmowali się handlem narkotykami, stręczycielstwem i wymuszaniem haraczy.

Na kary od grzywny do roku ograniczenia wolności Sąd Rejonowy w Sopocie skazał w poniedziałek sześć osób, członków rodziny, oskarżonych o kradzież co najmniej 4 tysięcy złotych ze zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu 2017 r.

W wymiarze publicznym jestem już skazany – mówił w sobotę w Koszalinie Stanisław Gawłowski (PO). Poseł spodziewa się, iż w środę sejmowa komisja regulaminowa zaopiniuje pozytywnie jego rezygnację z immunitetu i wniosek prokuratury o zgodę na jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.

W sobotę spacerowicze byli wypraszani z Jasnych Błoni w Szczecinie. Grupa obrońców praw zwierząt postanowiła pokazać, jak w praktyce ma działać nowe prawo, dające myśliwym duże przywileje. – Mamy ochotę postrzelać do zwierząt, więc proszę opuścić teren, bo będzie grzywna – mówili zdziwionym spacerowiczom.