Pomorze

Pomorze

Kierowca samochodu ciężarowego jechał drogą z pierwszeństwem. Nagle z drogi podporządkowanej wyjechał bus. Auta zderzyły się. Ciężarówka, przewożąca drewno uderzyła w słup energetyczny i budynek gospodarczy. Przewróciła się, drewno wysypało się na drogę. Zakleszczonego kierowcę busa musieli wyciągać strażacy. Trafił do szpitala.

W wieku 78 lat zmarł reżyser i scenarzysta Antoni Krauze, twórca tak głośnych filmów jak "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", "Prognoza pogody", krótkometrażowe "Monidło" według prozy Himilsbacha czy kontrowersyjny "Smoleńsk". Krauze był też autorem wielu cenionych dokumentów.

Mężczyźni pracowali w warsztacie samochodowym po godzinach. Kiedy właściciel przyszedł rano, żeby otworzyć punkt, zauważył odpalony samochód i nieprzytomnych pracowników. 52-letni mężczyzna już nie żył, 48-latek zmarł w szpitalu.

Nowy nabytek zachodniopomorskiego pogotowia to odpowiedź na coraz bardziej otyłe społeczeństwo. Nowoczesna karetka może szybko i wygodnie przewieźć nawet najcięższych pacjentów. Ratownicy bardzo sobie chwalą, bo zyskają także ich kręgosłupy. To druga taka karetka w Polsce.