Pomorze

Pomorze

Jechał za szybko i bez sprawnych hamulców. Do tego nie miał prawa jazdy. Dominik E. wjechał w auto, którym jechała rodzina Golimowskich. Po wypadku 3,5-letnia Maja ma obumarłą półkulę mózgu i walczy o powrót do zdrowia. E. został skazany na 4,5 roku więzienia. Właśnie zatrzymała go policja, bo nie stawił się do odbycia kary. - Czujemy ulgę. Kamień spadł nam z serca, ale dla nas to nie koniec - mów Lilianna Golimowska.

Członkowie ONR świętowali 84. rocznicę powstania ruchu w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. - Polska musi pozostać jednolita kulturowo i homogeniczna etnicznie. Będziemy bronić naszych granic przed imigrantami - mówił podczas zjazdu były przewodniczący ONR. Później przeszli ulicami Gdańska z hasłami "śmierć wrogom ojczyzny" na ustach i symbolem falangi na sztandarach. Wydarzenie spotkało się z ostrą reakcją polityków. Prezydent Gdańska zapowiedział, że "po raz kolejny" wystąpi z wnioskiem o delegalizację ONR.

Policjant z człuchowskiej komendy usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kolegi i spowodowania obrażeń ciała u swojej partnerki. Cała trójka według śledczych miała się pokłócić. - Krystian L. uderzył swoją partnerkę, jego kolega stanął w jej obronie. Wtedy L. dwukrotnie uderzył pięścią w twarz Piotra P., który spadł ze schodów - tłumaczy prokurator. Policjant został zawieszony, grozi mu do 15 lat więzienia.

Pracownik IPN, Piotr Szubarczyk, publicznie obrażał swoich adwersarzy, którzy nie chcieli pomnika Żołnierzy Niezłomnych w Czarnem (województwo pomorskie). Zarzucał im kłamstwa, nazwał "swołoczą" i "tchórzliwymi kanaliami". Dziś przeprosił w internecie za swoje zachowanie, a władze gdańskiego IPN nałożyły na niego karę – naganę wraz z "finansowymi następstwami".

Ruszył proces w sprawie śmierci 19-letniego Piotra ze Świnoujścia. Trzej oskarżeni o jego porwanie odpowiedzą też za okrutne zabójstwo, jeden za porwanie i rozbój. Na ławie oskarżonych zasiadła także młoda kobieta, która miała pomóc jednemu z oskarżonych zatrzeć ślady przestępstwa oraz nie udzielić Piotrowi pomocy.