Pomorze

Pomorze

36-latek i jego 32-letnia partnerka chcieli okraść dom w budowie. Świadek zdarzenia wezwał policję. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali sprawców, okazało się, że są oni poszukiwani w sprawie podpalenia kamer w przejściu podziemnym na stacji PKP Gdańsk Oliwa. Oboje usłyszeli już zarzuty, a mężczyzna trafił do aresztu.

Przed gdyńskim sądem ruszył proces księdza oskarżonego o molestowanie chłopców w wieku 14 i 18 lat. Miało do tego dojść m.in. na obozie zorganizowanym latem ubiegłego roku w Bieszczadach. W śledztwie duchowny przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Onet dotarł do lokatorki, która wynajmuje mieszkanie w Szczecinie od podejrzanego o korupcję posła PO Stanisława Gawłowskiego. Zaprzeczyła ona, by w mieszkaniu Gawłowskich prowadzona była agencja towarzyska. Przyznała, że spotykała się tam "z mężczyznami na sponsoring", ale zastrzegła, że ani poseł, ani jego żona o tym nie wiedzieli.

Przy Kanale Jamneńskim odbył się w sobotę protest przeciwko degradacji jeziora Jamno. Zdaniem uczestników, zbiornikowi grozi katastrofa ekologiczna – gwałtownie obniża się poziom wody i rośnie jej temperatura. Winne mają być wrota sztormowe otwarte 5 lat temu.

Pięć zarzutów związanych z molestowaniem seksualnym trzech pracownic postawiła gdańska prokuratura 62-letniemu Mariuszowi K., dyrektorowi prywatnego przedszkola w Wejherowie (Pomorskie). Na wniosek prokuratorów sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

52-latek wracał z żoną z ryb przez dawny pegeer, nagle pod ciężarem mężczyzny załamała się betonowa płyta, pod którą znajdował się 3-metrowy wykop. Wędkarz wpadł do trzymetrowego wykopu wypełnionego wodą. Z dołu musieli wyciągnąć go za pomocą alpinistycznego sprzętu strażacy.