Pomorze

Pomorze

W kilka godzin przygotowali kościół, zorganizowali się i jeszcze prezenty. – To była najbardziej wzruszająca msza w moim życiu - przyznaje proboszcz, który udzielił pierwszej komunii Stasiowi. Do sakramentu przystąpił tylko Staś, akurat poczuł się lepiej, na dwa dni wyszedł ze szpitala. U ośmiolatka odkryto złośliwy nowotwór.

Pod zarzutem wyłudzania nieruchomości od mieszkańców Gdańska zatrzymano notariusza Karola A. oraz Andrzeja K., właściciela lombardu, który usłyszał zarzuty w tej samej sprawie. Ich działalność ujawnił "Superwizjer" TVN. O zatrzymaniu pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców stolicy Pomorza poinformował na konferencji prasowej w środę minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wszyscy zatrzymani mają usłyszeć łącznie 120 zarzutów. Notariusze nie przyznali się do winy, więc prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla całej piątki.

- To była jedyna możliwość, aby nie doprowadzić do lokalnych podtopień ściekami - zapewniał prezydent Gdańska w niedzielnych "Faktach po Faktach", pytany o awarię przepompowni ścieków i jej konsekwencje. Paweł Adamowicz zapewniał, że to nie katastrofa ekologiczna. W drugiej części programu odniósł się kwestii dotyczących jego oświadczeń majątkowych.