Pomorze

Pomorze

Spacerujący nad Motławą w Gdańsku mogą natknąć się na smutny widok. Łabędź wysiaduje jaja w gnieździe, a wokół butelki, reklamówki i inne śmieci. Władze miasta zapewniają, że teren będzie sprzątnięty. Niewykluczone jednak, że trzeba będzie poczekać, aż pisklęta się wyklują.

Kiedy 14-latek przez przypadek odkrył ukryte w blaszanych bańkach pamiątki rodziny von Finckenstein, zadzwonił do Michała Młotka, badacza regionalnej historii. Nastolatek znał odkrywcę z jego książek. Badacz, razem ze swoją grupą poszukiwawczą, zaczęli szukać kolejnych pamiątek rodziny. Znaleźli, ale coś całkiem innego. Topór bojowy z późnego średniowiecza.

14-letni Patryk podczas pobytu z rodzicami nad jeziorem postanowił zbudować w lesie szałas. Nagle zauważył zdjęcia, zegarek i całą masę dokumentów. Okazało się, że są to pamiątki pruskiej rodziny von Finckenstein. W 1945 roku musieli oni uciekać przed wojną. Zanim jednak opuścili dom, głowa rodziny Hans Joachim zakopał rodzinne pamiątki. Teraz, po kilkudziesięciu latach, wrócą one do jego najmłodszej córki.

Cztery samochody do kasacji, jedna ofiara śmiertelna oraz pięć rannych – to wynik kolejnego w ostatnich dniach poważnego wypadku drogowego w powiecie puckim. – Apelujemy o ostrożność – prosi policja.

Tragiczny wypadek w miejscowości Ameryczka w województwie kujawsko-pomorskim. W niedzielę czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Cztery osoby nie żyją. - Kierowca BMW, kończąc manewr wyprzedzania, prawdopodobnie nie opanował pojazdu, częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w stronę Szubina seatem cordobą - wyjaśniła w TVN24 młodsza aspirant Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Późnym wieczorem w sobotę służby ratownicze dostały zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy tonęli w kanale przy zakładach chemicznych w Policach pod Szczecinem. Obaj, mimo akcji ratowniczej, zmarli. Byli braćmi bliźniakami.

Kierowca ciężarówki, która w Słowinie zderzyła się z autobusem, został w piątek aresztowany na trzy miesiące. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Koszalinie. Przychylił się do zażalenia prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji, który postanowił o wypuszczeniu kierowcy z aresztu za poręczeniem majątkowym. W wypadku zginęło dwoje uczniów, rannych zostało 17 osób.