Pomorze

Pomorze

W wieku 99 lat zmarł we wtorek w Gdańsku Brunon Zwarra, więzień obozów koncentracyjnych Stutthof i Sachsenhausen oraz autor książek historycznych o Gdańsku, w tym autobiograficznej "Wspomnienia gdańskiego bówki".

Na gdańskim Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich nieznani sprawcy zniszczyli 23 gwiazdy. Policja przesłuchała świadków i zabezpieczyła monitoring. Teraz, pod nadzorem prokuratury, prowadzi dochodzenie w kierunku znieważenia miejsca pochówku.

Saperzy wyciągnęli z Bałtyku przy plaży w Kołobrzegu trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej i dwa nieznane wcześniej obiekty, zlokalizowane w trakcie akcji - poinformował komandor podporucznik Jacek Kwiatkowski, rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Jak dodał, bomby były "potencjalnie niebezpieczne, z zapalnikami". Zostaną zdetonowane na jednym z zachodniopomorskich poligonów.

Goście gospodarstwa agroturystycznego zajrzeli do jednego z pomieszczeń na terenie ośrodka. Za drewnianymi drzwiami zobaczyli w ciemnościach kuca ze zdeformowanymi, przerośniętymi kopytami. Postanowili wezwać pomoc. - Właściciel stwierdził, że jak ma wydać choć złotówkę na kowala, to jutro go sprzeda na mięso - opowiada Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt.

Policja podejrzewa, że kierowca uderzył w drzewo z dużą prędkością. Wskazuje na to stan auta po wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Kołtki w województwie zachodniopomorskim. Samochód jest całkowicie zniszczony, jego części zostały rozrzucone wokół miejsca zderzenia. Za kierownicą siedział nastolatek. Zginął na miejscu.