Pomorze

Pomorze

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali w Czersku (Pomorskie) skazanego za zabójstwo, który nie wrócił do więzienia po przerwie w karze - poinformowała w środę podinsp. Monika Chlebicz rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Dwóch pijanych mężczyzn w nocy miało uszkodzić ponad 12 aut. - Były to wgniecenia w drzwiach i urwane lusterka - informuje policja i dodaje, że od rana otrzymuje kolejne zgłoszenia o zniszczonych pojazdach. Sprawcom grozi pięć lat więzienia.

Na prywatnej działce w Łebie wykarczowali trzy hektary lasu. Jak się jednak okazało, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, część tego terenu była chroniona. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu R. i Marii V. Są oni podejrzani o spowodowanie zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Kierowca samochodu ciężarowego z nieustalonych przyczyn zjechał na prawy pas i z impetem wbił się w cztery samochody stojące na pasie wyjazdowym - to wstępne ustalenia policji w sprawie karambolu na S7. W wypadku zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych.

Samochód osobowy wjechał tuż pod nadjeżdżający pociąg. W wagonach podróżowało 69 osób, nikomu nic się nie stało. Nie wiadomo, kto prowadził auto. - Kierujący pojazdem osobowym oddalił się z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem służb. Na tę chwilę ustalamy uczestników zdarzenia - informuje policja.

Sztorm zniszczył sopockie molo. Nie pierwszy i nie ostatni raz. To się przecież naprawi! Siedemdziesiąt lat temu to wcale nie było takie pewne. Towarzysze z urzędu wojewódzkiego chcieli rozebrać wizytówkę Sopotu. Deska po desce. Bo komu potrzebny ten symbol "niemieckiej przeszłości miasta"?