Pomorze

Pomorze

Jechała z dozwoloną prędkością, kiedy zaczął ją wyprzedać samochód ciężarowy. Trwało to kilkanaście sekund. Nagle zza zakrętu wyjechało inne auto, wprost na "czołówkę". – Gdyby kierowca z naprzeciwka, nie zwolnił, skończyłoby się wypadkiem – opowiada pan Adrian, który przesłał nam nagranie.

Policja zatrzymała podejrzanego o pobicie kobiety w restauracji w Krynicy Morskiej. W ubiegłą niedzielę w lokalu doszło do awantury kilku mężczyzn. Gdy kobieta próbowała ich wyprosić, została uderzona w tył głowy. Na opublikowanym filmie z zajścia widać, jak ofiara upada twarzą na chodnik. Napastnik usłyszał już zarzuty. Grozi mu 5 lat więzienia.

Sześć osób poszkodowanych, trzy trafiły do szpitala. Wśród nich jest 10-letnie dziecko. Tak zakończyła się próba zrobienia samochodem ewolucji przez 18-letniego kierowcę w Stargardzie. Świadkowie mówią: to była nielegalna impreza, policja nie interweniowała.

- Policjanci byli na miejscu kilkadziesiąt minut i wówczas nie doszło do naruszenia prawa - tak aspirant Irena Kornicz z zachodniopomorskiej policji komentowała kontrowersje wokół obecności funkcjonariuszy podczas zakończonych wypadkiem zawodów driftowych w Stargardzie. Pilot rajdowy Maciej Wisławski przyznał, że "dziwi się, jak policja mogła na coś takiego pozwolić".

W sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie) znaleziono w morzu ciało chłopca. To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek. Tymczasem potwierdzono tożsamość dziewczynki, której ciało znaleziono w Bałtyku w piątek. Wcześniej zmarł ich 14-letni brat. Rodzeństwo było nad morzem na wakacjach.

Prawie czterdzieści lat temu dwoje dzieci beztrosko bawiło się na plaży w Jastarni. Ona mała blondynka z wiaderkiem w ręce. On wyższy od niej o pół głowy brunet. Byli nierozłączni. Ktoś zrobił im wtedy zdjęcie. Marcin, czyli chłopak z tego zdjęcia, znalazł je niedawno w rodzinnym albumie i chciałby je powtórzyć. Plaża w Jastarni wciąż jest. Tylko jak znaleźć tamtą blondynkę?

Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.