Pomorze

Pomorze

Goście gospodarstwa agroturystycznego zajrzeli do jednego z pomieszczeń na terenie ośrodka. Za drewnianymi drzwiami zobaczyli w ciemnościach kuca ze zdeformowanymi, przerośniętymi kopytami. Postanowili wezwać pomoc. - Właściciel stwierdził, że jak ma wydać choć złotówkę na kowala, to jutro go sprzeda na mięso - opowiada Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt.

Policja podejrzewa, że kierowca uderzył w drzewo z dużą prędkością. Wskazuje na to stan auta po wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Kołtki w województwie zachodniopomorskim. Samochód jest całkowicie zniszczony, jego części zostały rozrzucone wokół miejsca zderzenia. Za kierownicą siedział nastolatek. Zginął na miejscu.

Od kilku dni w całej Polsce trwa akcja Komitetu Obrony Demokracji polegająca na ubieraniu pomników w koszulki z napisem "Konstytucja". W czwartek wieczorem w taki sposób przebrany został Neptun na gdańskiej fontannie. Rzeczniczka prezydenta Gdańska, Magdalena Skorupko poinformowała, że pomnik na Starym Mieście został "ubrany" z inicjatywy miasta.

Pan Piotr jechał prostą drogą, na jezdni widać przerywaną linę. Kiedy dojeżdżał do zakrętu, który ograniczał widoczność, nagle zobaczył, że wprost na niego jedzie niebieskie bmw. W ostatniej chwili udało się uniknąć "czołówki". - Wciąż nie rozumiem, dlaczego ludzie tak robią. Przecież on, czy ona też mógł zginąć - dziwi się kierowca.

Ładowarka podjeżdża do jednego z samochodów stojących na gdańskiej Zaspie, delikatnie podnosi auto i odjeżdża. Nagranie jednego z przechodniów opublikował portal trojmiasto.pl. - Z tego, co się dowiedziałem, to właściciel tego samochodu poprosił operatora maszyny o przestawienie niesprawnego auta - mówi rzecznik firmy, która na tym terenie ma zaplanowaną budowę.

Z Wisły niedaleko Nieszawy (województwo kujawsko-pomorskie) wyłowiono ciała trzech mężczyzn w wieku 25, 29 oraz 43 lat, którzy poszukiwani byli od niedzieli przez policję, straż pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ciała dwóch mężczyzn odnaleziono w rzece w miejscowości Przypust, a trzeciego w Siarzewie.