Pomorze

Pomorze

Grupa mężczyzn wtargnęła nocą na teren nowo otwartej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. - Rozpalili ognisko. Palili sprzęty, stoły, krzesła. Na końcu postanowili rozprawić się z darem krakowian dla Pomorza - księżycem, który przypłynął do nas miesiąc temu - opowiada Czesław Podleśny, rzeźbiarz.

Wstępne wyniki sekcji zwłok 56-latki, której ciało znaleziono w bagażniku, wykazały, że miała ona liczne obrażenia głowy, klatki piersiowej i pleców. - Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną jej śmierci była niewydolność oddechowo-krążeniowa spowodowana doznanymi obrażeniami. Dodatkowym czynnikiem, który mógł doprowadzić do śmierci, było ułożenie kobiety w bagażniku - poinformowała Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury.

Jest pozew przeciwko Piotrowi Szubarczykowi, pracownikowi IPN, który w kwietniu, podczas debaty w sprawie budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych pokłócił się z mieszkańcami Czarnego - poinformował w poniedziałek Adam Breska, przewodniczący Rady Miejskiej. Debata przerodziła się w awanturę. Przygotowany przez miasto pozew trafi do sądu.

Ogień strawił poddasze pałacu, w którym mieszkało 10 osób. Jak informuje straż pożarna, budynek nie nadaje się do zamieszkania. - Jest też małżeństwo, które nie posiada tutaj rodziny i stało się w tym momencie bezdomne - mówi Adam Błaszczyk, wójt gminy Bierzwnik i dodaje, że gmina pomoże poszkodowanym.

Była akcja ratunkowa, podjęto też reanimację. Niestety, nie udało się. W Ustce utopiło się dwóch mężczyzn z województwa łódzkiego. Jeden z nich miał 41 lat, drugi 79. Okoliczności tragedii bada policja.

Wyjada jabłka, zagląda przez okna, wbiega wprost pod samochody – ciekawski łoś grasuje w okolicach Świnoujścia, ale nie tylko, bo prawdopodobnie także broi po niemieckiej stronie granicy. Na wyspach Uznam i Wolin łosie to prawdziwa rzadkość.

Na wniosek prokuratury gdański sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 57-letniego Rosjanina i 62-letniej mieszkanki Gdańska. Są oni podejrzani o uprowadzenie z restauracji w Gdańsku obywatela Chin. Policja wciąż szuka trzeciej osoby mogącej mieć związek z porwaniem.