Pomorze

Pomorze

Nie wiadomo, co spowodowało pożar. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, samochód dostawczy stał już cały w ogniu. Po kilku minutach akcji gaśniczej udało się opanować pożar.

Reakcja na zło jest ważniejsza od samego aktu zła - powiedział w czwartek naczelny rabin Polski Michael Schudrich podczas spotkania przed budynkiem synagogi w Gdańsku-Wrzeszczu. W tej świątyni w środę nieznany sprawca zbił kamieniem szybę w oknie. Prezydent miasta Paweł Adamowicz ocenił, że był to "akt barbarzyński".

Na pokładzie jachtu Generał Zaruski będą robiły wszystko, co trzeba, żeby statek dopłynął do Jastarni i z powrotem. - To nie jest zwykłe pływanie. To pływanie ze zmierzeniem się w środku ze sobą. Trzeba dać sobie pozwolenie na wygłupianie się, bo nic tak dobrze w chorobie nie robi, jak to, żeby trochę od niej odsapnąć - mówi Marzena Grochowska, trener biznesu i coach.

Na monitoringu widać mężczyznę. Spokojnie idzie w stronę synagogi, gdzie wierni czekają na modlitwę kończącą jedno z ich najważniejszych świąt - Jom Kipur. Mężczyzna trzyma w ręku kamień, rzuca nim w okno i odchodzi. - Zachowywał się bardzo naturalnie, jakby wyrzucił papierek do śmietnika - opowiada Michał Rucki, wiceprzewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.