Pomorze

Pomorze

Zarzuty usiłowania zabójstwa oraz prowadzenia samochodu po pijanemu postawiła gdańska prokuratura 40-letniemu mężczyźnie, który w środę wieczorem wjechał na schody, gdzie znajdowali się piesi. Pojazd zaklinował się na jednym ze stopni, zatrzymując się tuż przed trzyletnim chłopcem. W piątek po południu sąd orzekł wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Wyremontowana pięć lat temu trasa kolejowa Warszawa-Gdańsk zaczęła się sypać. Żeby nie doszło do wypadku, pociągi muszą zwolnić ze 160 do nawet 10 kilometrów na godzinę dopóki nie zostanie przeprowadzony kolejny remont. Kolejarze nie czują się winni, a trasa jest już po gwarancji. Materiał magazynu "Polska i świat".

Ksiądz-harcmistrz Wojciech L. został skazany na sześć lat więzienia za molestowanie dwóch podopiecznych podczas obozu harcerskiego. Do końca życia nie będzie mógł pracować z dziećmi, a obu ofiarom musi zapłacić wysokie zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

W Kwidzynie trwa akcja szczepienia pracowników jednej z firm po tym, kiedy u czterech osób zdiagnozowano odrę. - Tymi szczepieniami zostanie objętych aż tysiąc osób. Są to zarówno pracownicy fabryki, w której pracowały te zarażone osoby, ale też osoby z nich najbliższego otoczenia - mówi Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa EMC Instytutu Medycznego, do którego należy szpital w Kwidzynie.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poniżył działacza Młodzieży Wszechpolskiej nazywając go faszystą i naruszył jego nietykalność cielesną, ale z uwagi na znikomą społeczną szkodliwość tego czynu, postępowanie karne w tej sprawie zostało umorzone – orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wyrok jest prawomocny.

Gdański sanepid poinformował we wtorek o wystąpieniu ogniska odry w powiecie kwidzynskim (Pomorskie). Zachorowały cztery osoby: obcokrajowcy pracujący w jednym z dużych zakładów w Kwidzynie. - W chwili obecnej mamy wytypowanych około tysiąca osób z ich otoczenia do przeprowadzenia szczepień - mówi Anna Obuchowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

Mirosław Wądołowski po czterech latach przerwy ponownie został burmistrzem Helu, jednego z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. W 2007 roku Wądołowskiemu zarzucono, że za wzięcie łapówki obiecał dokonać zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Helu, w 2014 został uniewinniony.