Pomorze

Pomorze

Mężczyzna miał zaatakować dziewczynkę na klatce schodowej. 9-latka opowiedziała o wszystkim dziadkowi, później policjantom. Śledczy udostępnili nagranie, na którym widać domniemanego sprawcę. W ciągu doby od publikacji filmu udało się zatrzymać podejrzanego 36-latka. Dzisiaj usłyszy zarzuty.

Sopoccy policjanci szukają sprawcy kolizji i pokazują nagranie z monitoringu. Widać na nim, jak mercedes jedzie prostą drogą. Nagle, z niewiadomych przyczyn, zjeżdża w prawo i uderza w zaparkowany samochód. Po wszystkim odjeżdża.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, 28-latek usłyszał zarzut usiłowania gwałtu. Sprawca miał zaatakować wracającą z pracy kobietę. Do zgwałcenia nie doszło, poszkodowanej udało się obronić. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 28 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2. Jednak na dworcu w Szczecinie zegary zostały przestawione już w sobotę rano. Pasażerowie przyznają, że byli zdezorientowani. - Co roku jest ta sama sytuacja i ludzie przychodzą, i pytają o to, która jest godzina. Za wcześnie cofają zegary. Nie wiadomo, kto to robi - mówi Natalia, pracownika piekarni na dworcu w Szczecinie. Jak dodała, czasami ludzie przez to spóźniają się na pociąg.

- Cieszę się, że następuje konsolidacja pełna elektoratu wyborców prodemokratycznych, proeuropejskich, prosamorządowych w Gdańsku – powiedział starający się o reelekcję prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Odniósł się tak do poparcia, jakiego udzieliła mu w piątek m.in. PO. W sobotę na konwencji prezydenta Gdańska poparł go także Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.

Kobieta nie żyje, mężczyzna jest w stanie ciężkim w szpitalu. To tragiczny bilans małżeńskiej awantury, do której doszło w piątek w Chojnicach (Pomorskie). Według wstępnych ustaleń śledczych 51-latek miał zadać żonie kilka ciosów nożem. Kobieta uciekła do sąsiadów. Niestety, nie udało się jej uratować.