Pomorze

Pomorze

Obraz nie jest pognieciony. Ona z delikatnością przyjmuje kartkę papieru, bierze kredki. Inna małpa by kredki zjadła, pogryzła i wypluła, a kartę papieru podarła. Ona to naprawdę robi z wielką przyjemnością. Jak dostaje kredki to wie po co, żeby rysować - dyrektor gdańskiego zoo opowiada o Rai. Orangutanica namalowała obraz, który trafił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Miłosza S. Mężczyzna miał przygotowywać wyposażenie escape roomu, w którym w piątek wybuchł pożar. Według śledczych nie zadbał o drogi ewakuacyjne, które umożliwiłyby ucieczkę z pomieszczenia. Zginęło pięć 15-latek, a 25-letni pracownik z ciężkimi poparzeniami trafił do szpitala.

Za umyślne stworzenie niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślne doprowadzenie do śmierci osób, które zginęły w pożarze odpowie mężczyzna zatrzymany po śmierci pięciu nastolatek z Koszalina - poinformowała prokuratura. Do sądu wpłynął wniosek o areszt. Śledczym udało się też przesłuchać w niedzielę poparzonego w wyniku pożaru mężczyznę, który przebywa w szpitalu.

Zgodnie z zarządzeniem po piątkowym tragicznym wypadku, w którym w escape roomie w Koszalinie zginęło pięć młodych dziewczyn, strażacy rozpoczęli kontrole takich obiektów w całym kraju. Przekazują informacje z poszczególnych województw. W łódzkim we wszystkich skontrolowanych dotychczas 19 miejscach stwierdzono nieprawidłowości, w wielkopolskim - w 13 z 16. W innych województwach sytuacja nie jest lepsza.