Pomorze

Pomorze

W dniu wielkiego, 27. Finału nie liczy się wiek, tylko dobre chęci i pomysł. Jedni biegali, drudzy morsowali, inni wyszli po prostu na spacer z psem. W tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. W Polsce i na świecie zarejestrowano ponad 1700 sztabów. 27. Finał WOŚP zakończył się z kwotą 92 143 798 złotych.

Prezydent Gdańska został w niedzielę wieczorem zaatakowany nożem na scenie podczas Finału WOŚP. Kamery TVN nagrały moment przyjazdu karetek i udzielania pomocy Pawłowi Adamowiczowi. W pewnym momencie na scenie rozpoczęła się reanimacja. Ostatecznie karetka odjechała do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie prezydent Gdańska jest obecnie operowany.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas gdańskiego Finału WOŚP. Na miejscu był reanimowany, potem został przewieziony do szpitala. Nagranie, na którym widać moment wejścia napastnika na scenę, jego przemieszczanie się w kierunku Pawła Adamowicza, oraz zatrzymanie, przesłał nam Reporter 24, Dariusz.

W związku z atakiem na prezydenta Gdańska i koniecznością zapewnienia krwi bardzo prosimy o oddawanie tego cennego leku zwłaszcza przez osoby z grupą krwi 0 RhD- (minus) - zaapelowało gdańskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podkreśliło, że chętne osoby powinny się zgłaszać od rana.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, zaatakowany przez nożownika podczas "Światełka do nieba" WOŚP, po reanimacji na miejscu zdarzenia został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Tam poddano go operacji. - Ściągnęliśmy wszystkich niezbędnych specjalistów i walczymy - przekazał w niedzielę przed północą dyrektor naczelny szpitala Jakub Kraszewski.

Cała sytuacja jest klasycznym mechanizmem reakcji w tego typu sytuacjach kryzysowych - tak o chwilach po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mówił w TVN24 doktor Krzysztof Liedel, ekspert do spraw bezpieczeństwa. Tłumaczył, że "mechanizm sytuacji kryzysowej zaczyna się od mechanizmu wyparcia". - Wszyscy nie dopuszczamy do siebie myśli, że dzieje się coś złego - zauważył.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę wieczorem zaatakowany nożem. Na scenie trwało właśnie odliczanie do "Światełka do Nieba" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym momencie na scenę wpadł napastnik.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie WOŚP podczas wieczornego "Światełka do Nieba" w tym mieście. Na miejscu był reanimowany, potem został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany. Napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością - podaje policja.

Wojskowe miasteczko na sopockiej plaży i licytacje. - Atrakcją niewątpliwie jest przejażdżka czołgiem po wrzuceniu datku do puszki. Kiedy ktoś zmarznie, zapraszamy też do naszej kuchni polowej. Mamy wyśmienitą grochówkę - zachęca Marek Truszkowski, który koordynuje akcję WOŚP na sopockiej plaży.

Koło zakopane w piasku zauważył spacerowicz. Okazało się, że to część niemieckiego działa samobieżnego z czasów II wojny światowej. - Prawdopodobnie zostało wysadzone, ponieważ na kole widoczne są liczne zniekształcenia i pęknięcia - mówi archeolog Grzegorz Kurka, dyrektor Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.