Pomorze

Pomorze

Klub gdańskich radnych Koalicji Obywatelskiej zawiadomił policję o możliwości złamania prawa przez osoby, które przeprowadziły w mieście akcję uderzającą w środowisko LGBT. W ubiegłym tygodniu po Gdańsku jeździło auto oklejone wyposażone w megafony, z których emitowano hasła szkalujące osoby homoseksualne.

Oczekuję przedstawienia projektu konkretnych rozwiązań pozwalających na nowo wskrzesić misję Europejskiego Centrum Solidarności - napisał szef ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w liście do władz Gdańska i samorządu województwa pomorskiego. Dodał, że być może podjęcie nowych działań przez ECS wymagać będzie zmiany organizacyjnej. To kolejny odcinek sporu o przyszłość centrum.

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz prowadzi postępowanie w sprawie listu, który otrzymała p.o prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Korespondencja zawierała groźby pozbawienia życia wobec pani prezydent i członka jej rodziny - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Po zdarzeniu Dulkiewicz zaczęła towarzyszyć ochrona.

Ponad 500 krzaków konopi indyjskich i 15 kilogramów świeżo ściętych liści marihuany policjanci znaleźli w stodole na terenie gminy Świdwin (Zachodniopomorskie). Łączna wartość narkotyków na czarnym rynku to około 1,1 miliona złotych. 43-latek podejrzany o uprawę usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Samolot MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku lądował awaryjnie w piątek po południu na macierzystym lotnisku. Loty wszystkich samolotów MiG-29 zostały wstrzymane do czasu rozpoczęcia pracy przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Według prokuratury mężczyzna skatował psa młotkiem, później wrzucił w torbie do kosza na śmieci i przysypał popiołem. 63-latek usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Prokuratura wnioskowała o areszt dla podejrzanego, sąd jednak ten wniosek odrzucił. - Nie zgadzamy się z tą decyzją - mówi szef prokuratury w Chojnicach.