Pomorze

Pomorze

Mój klient jest zdumiony skalą manipulacji. Jest też oburzony tym, że jego prywatność została naruszona - mówi pełnomocnik Rafała Sawicza i przekazuje oświadczenie księdza. W ostatnich dniach o księdzu Sawiczu zrobiło się głośno po publikacji "Gazety Wyborczej" opisującej zeznania Geralda Birgfellnera. Według austriackiego biznesmena Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tysięcy złotych, które miały trafić do księdza zasiadającego w radzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, właściciela spółki Srebrna.

To prawdopodobnie już druga ich ucieczka. Teraz jednak właściciel nie odebrał zwierząt. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Chojnicach (Pomorskie) szukają osoby, do której należą dwie miniaturowe świnki. Kiedy uda się znaleźć właściciela, musi liczyć się on z opłatą za pobyt świnek u weterynarza.

- 23 lutego doszło nad ranem do montażu pomnika po wcześniejszym jego obaleniu. Oba te działania, zarówno obalenia pomnika, jak i późniejsze jego postawienie, bez wystąpienia o zgodę do Urzędu Miasta, były niezgodne z prawem - powiedziała na poniedziałkowej konferencji Agnieszka Pomaska, pomorska posłanka Platformy Obywatelskiej. Zwróciła się także do ministra Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA, z pytaniem o działania policji w związku z ponownym montażem.

- Sąd zdecydował o uwzględnieniu wszystkich złożonych zażaleń. Zarówno na zatrzymanie, jak i postanowienia dotyczącego zastosowania środków zapobiegawczych - powiedział Bartłomiej Jankowski, adwokat Andrzeja Jakubiaka, byłego szefa KNF. Decyzja sądu dotyczy także Wojciecha Kwaśniaka, byłego zastępcy przewodniczącego KNF. Minister sprawiedliwości nazwał decyzję sądu "rażąco niesłuszną".

Włodzimierz D., zastępca komendanta obozu harcerskiego, usłyszał zarzuty w związku ze śmiercią dwóch harcerek w sierpniu 2017 roku. Dziewczynki brały udział w obozie harcerskim w Suszku, gdy przez Pomorze przeszła ogromna wichura. D. to kolejna osoba, która usłyszała zarzuty we wspomnianej sprawie. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Pięć celów programowych, dotyczących między innymi rozwoju komunikacji publicznej i przedsiębiorczości, przedstawiła w niedzielę kandydatka na prezydenta Gdańska, pełniąca obowiązki prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz z komitetu "Wszystko dla Gdańska"

Historia "Artusia" to materiał na film sensacyjny. Organizacja stworzona przez Artura B. zajmowała się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej na ogromną skalę. Przestępcy jednorazowo przerzucali nawet tonę narkotyków. Towar trafiał do Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski i Szwecji. Ale w świecie przestępczym za sukces trzeba zapłacić. Często własnym życiem. Reportaż "Baron narkotykowy z gdyńskiego blokowiska" Jarosława Jabrzyka i Bertolda Kittela w "Superwizjerze" w TVN24.