Pomorze

Pomorze

Prawie trzy kilogramy sterydów w paczkach z Chin wykryli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Były one ukryte w pikantnych zupkach błyskawicznych.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę w alei Wojska Polskiego w Olsztynie. 28-kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 55-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem nogi trafiła do szpitala. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy wypadku prawa jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Gdańszczanka, samotna matka, prawniczka z 13-letnim doświadczeniem samorządowym. Była pierwszym zastępcą Pawła Adamowicza, a po śmierci prezydenta objęła jego obowiązki. Aleksandra Dulkiewicz została teraz prezydentem Gdańska, pokonując w pierwszej turze wyborów dwóch kontrkandydatów. Nowa prezydent będzie gościem dzisiejszej "Kropki nad i".

Do Miejskiej Komisji Wyborczej w Gdańsku wpłynęła już zdecydowana większość protokołów z komisji obwodowych - poinformował w poniedziałek rano przewodniczący MKW Marek Jankowski. Zastrzegł jednak, że część z nich wymaga poprawek i w związku z tym oficjalnych wyników można się spodziewać najwcześniej między godziną 7 a 8.

- Dziękuję ci, panie prezydencie, za twoją bezgraniczną miłość i poświęcenie dla gdańszczanek i gdańszczan - mówiła Aleksandra Dulkiewicz podczas spotkania w swoim sztabie po zakończeniu głosowania w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska. Poprosiła zgromadzonych o uczczenie pamięci zamordowanego Pawła Adamowicza nie minutą ciszy, ale oklaskami.

Mieszkańcy Gdańska wybierają swojego prezydenta. Przedterminowe wybory zostały zarządzone z powodu wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł on 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W piątek o północy w całej Polsce zaczyna obowiązywać cisza wyborcza w związku z przedterminowymi wyborami prezydenckimi w Gdańsku. Będzie trwała do 3 marca, do zamknięcia lokali wyborczych, co planowo ma nastąpić o godzinie 21.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi Ł. Chirurg onkolog jest oskarżony o to, że molestował swoje pacjentki podczas badań onkologicznych w latach 2006-2017. Prokuratura zarzuca mu popełnienie 120 przestępstw na szkodę 88 pokrzywdzonych. Lekarzowi grozi do 12 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy.