Pomorze

Pomorze

I leśnikom zdarza się przecierać oczy ze zdziwienia. Forma albinotyczna u danieli spotykana jest dosyć często, ale i tak jest to atrakcja przyrodnicza - opisuje leśnik Zdobysław Czarnowski, który spotkał w lesie białego daniela.

To samorządy kontynuują dziś myśl Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego - powiedziała w poniedziałek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, mówiąc o działaniach komitetu organizacyjnego jubileuszu 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił, że na obchody zostaną zaproszeni "wszyscy", także przedstawiciele partii rządzącej.

Ratownik medyczny z Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku miał molestować dwie pacjentki. Jedna z kobiet zgłosiła się już w lipcu 2018 roku. Wtedy postępowanie umorzono ze względu na brak dowodów. Śledczy wrócili do sprawy, kiedy pojawiła się kolejna poszkodowana. Mężczyzna usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do winy.

Wiosna to otwarcie sezonu motocyklowego. Aby jak najdłużej się z niego cieszyć należy odpowiednio do niego się przygotować, a przede wszystkim poruszać się z prędkością obowiązującą z przepisami. Te zasady złamał 24 – letni motocyklista, który pędził przez miasto 210 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Pingwin albinos z gatunku pingwinów przylądkowych przyszedł na świat w zoo w Gdańsku. Opiekunowie pilnują go jak skarbu, bo na ten niezwykle rzadki okaz zagrożenia czyhają nawet wśród pobratymców.

Zenon Różycki, były już prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wygrał konkurs na menadżera roku. - Okazało się, że pracownicy miejskiej spółki wysyłali sms-y na pana prezesa ze swoich służbowych telefonów. Koszt wynosi ponad pięć tysięcy złotych. Za to zapłaciła spółka. Nie wierzyliśmy własnym oczom, gdy zobaczyliśmy fakturę - mówi Przemysław Decker, rzecznik prasowy MPGN.

Proboszcz kościoła w Jesionowie (Zachodniopomorskie) postanowił odnaleźć zabytki, które zaginęły w nieznanych okolicznościach po 1962 roku. O pomoc poprosił policję. - Jeden z byłych proboszczów przypomniał sobie, że 30 lat temu kilka rzeźb widział na strychu dawnej plebanii - mówi podkom. dr Marek Łuczak ze szczecińskiej policji. W skrytce pod schodami zaleziono dwa barokowe anioły. Była jeszcze jedna, nieznana wcześniej rzeźba.

Policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Ełku. Kobieta miała stworzyć piramidę finansową i oszukać około 150 osób, które mogły jej powierzyć nawet 60 milionów złotych. By inwestować brali kredyty, bo kusiły ich obiecywane zyski, nawet 30-40 procent na kwartał. W związku z tą sprawą zatrzymano także 29-letniego partnera kobiety. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ełku aresztował oboje na trzy miesiące.