Pomorze

Pomorze

Wiosna to otwarcie sezonu motocyklowego. Aby jak najdłużej się z niego cieszyć należy odpowiednio do niego się przygotować, a przede wszystkim poruszać się z prędkością obowiązującą z przepisami. Te zasady złamał 24 – letni motocyklista, który pędził przez miasto 210 km/h. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Pingwin albinos z gatunku pingwinów przylądkowych przyszedł na świat w zoo w Gdańsku. Opiekunowie pilnują go jak skarbu, bo na ten niezwykle rzadki okaz zagrożenia czyhają nawet wśród pobratymców.

Zenon Różycki, były już prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu wygrał konkurs na menadżera roku. - Okazało się, że pracownicy miejskiej spółki wysyłali sms-y na pana prezesa ze swoich służbowych telefonów. Koszt wynosi ponad pięć tysięcy złotych. Za to zapłaciła spółka. Nie wierzyliśmy własnym oczom, gdy zobaczyliśmy fakturę - mówi Przemysław Decker, rzecznik prasowy MPGN.

Proboszcz kościoła w Jesionowie (Zachodniopomorskie) postanowił odnaleźć zabytki, które zaginęły w nieznanych okolicznościach po 1962 roku. O pomoc poprosił policję. - Jeden z byłych proboszczów przypomniał sobie, że 30 lat temu kilka rzeźb widział na strychu dawnej plebanii - mówi podkom. dr Marek Łuczak ze szczecińskiej policji. W skrytce pod schodami zaleziono dwa barokowe anioły. Była jeszcze jedna, nieznana wcześniej rzeźba.

Policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Ełku. Kobieta miała stworzyć piramidę finansową i oszukać około 150 osób, które mogły jej powierzyć nawet 60 milionów złotych. By inwestować brali kredyty, bo kusiły ich obiecywane zyski, nawet 30-40 procent na kwartał. W związku z tą sprawą zatrzymano także 29-letniego partnera kobiety. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Ełku aresztował oboje na trzy miesiące.

Mieli zrzucać z wiaduktu kamienie i drewniane kołki. Raz mieli nawet zawiesić na wiadukcie na sznurze szklaną butelkę, w którą uderzył przejeżdżający samochód. - 35-latek i jego 18-letni kolega obierali sobie za cel samochody ciężarowe - mówi mł. asp. Anna Karczewska z ostródzkiej policji.