Pomorze

Pomorze

26-latka miała dźgnąć mężczyznę nożem podczas kłótni. 31-latek zmarł w szpitalu. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a w poniedziałek sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 26-latka przyznała się do winy. Jak informuje prokuratura, na spotkaniu, podczas którego doszło do tragedii, były używane dopalacze.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotka się w poniedziałek z posłem Prawa i Sprawiedliwości Kazimierzem Smolińskim, współtwórcą projektu specustawy w sprawie Westerplatte. Do rozmowy dojdzie w biurze poselskim PiS w Gdańsku. - Ja mimo wszystko wierzę, że porozumienie jest możliwe, bo Westerplatte to jest takie miejsce, które jest ważne dla wszystkich - powiedziała Dulkiewicz.

Z wód Zatoki Gdańskiej w pobliżu mola w Brzeźnie wyłowiono ciało drugiego z poszukiwanych w piątek nastolatków. Chłopcy w wieku 16 i 17 lat utonęli w czasie kąpieli. Najpierw wyciągnięto jednego z nich, ale lekarzom nie udało się go uratować, zmarł w szpitalu.

Osiemnastolatek płynął rowerem wodnym na jeziorze Miedwie w województwie zachodniopomorskim. W pewnym momencie skoczył do wody i już się nie wynurzył. Płetwonurkowie ze Szczecina do godzin nocnych poszukiwali mężczyzny.

W Gdańsku w płomieniach stanęły hale magazynowe. Z ogniem walczy około 130 strażaków. Jeden z nich zasłabł i trafił do szpitala. Nie ma informacji o tym, żeby było więcej osób poszkodowanych. - Po opanowaniu pożaru hali został przywrócony ruch na obydwu jezdniach gdańskiego Traktu św. Wojciecha – poinformował w środę asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Załoga jednostki Marynarki Wojennej ORP Lech z Gdyni wydobyła zwłoki znalezione 6 czerwca we wraku statku Wilhelm Gustloff, po które wypłynęła w poniedziałek. Ciało policyjną jednostką transportowane jest do Łeby - poinformował we wtorek prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.

W lasach koło Wałcza (Zachodniopomorskie) zainstalowano kamery, które przez całą dobę szukają jakichkolwiek oznak zaprószenia ognia. To największy taki system w Polsce. W lasach obowiązuje obecnie wysokie zagrożenie pożarowe.

Złożyłam ofertę, że tereny miasta Gdańska mogą być wniesione do powstającego Muzeum Westerplatte. Proponuję, że współtworzymy tę instytucję, bierzemy wspólnie za nią odpowiedzialność - powiedziała we wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz po spokaniu z wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem na temat przyszłości Westerplatte. Wiceszef MKiDN zaproponował, żeby "przedstawiciele miasta Gdańsk weszli do komitetu honorowego budowy muzeum" i "mieli wpływ na jego powstanie".

Policja poinformowała o postawieniu zarzutów molestowania seksualnego nieletnich drugiemu pacjentowi szpitala psychiatrycznego w Gdańsku. Ofiarami miały być 13-letnie dziewczynki. Na początku czerwca inny pacjent miał zgwałcić w szpitalu 15-latkę. We wtorek po południu dyrekcja gdańskiego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku podjęła decyzję, że osoby nieletnie nie będą przyjmowane na szpitalne oddziały dla dorosłych.