Pomorze

Pomorze

W sylwestrową noc pogotowie ratunkowe w województwie zachodniopomorskim udzielało pomocy kilkaset razy. Kilkanaście zgłoszeń dotyczyło poparzeń i urazów po wybuchu petard. 70-latkowi petarda niemal całkowicie urwała dłoń, 8-latek trafił do szpitala z poparzoną klatką piersiową, a u 9-letniego chłopca po wybuchu petardy doszło do urazu głowy.

Magdalena Adamowicz zapowiedziała swój udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie kwestowała na ulicach Gdańska, weźmie też udział w Światełku do Nieba. Rok temu właśnie tuż przed tym, zanim rozbłysły zimne ognie, Stefan W. zaatakował nożem jej męża, prezydenta miasta Pawła Adamowicza. - Tutaj nie chodzi o taki zwykły strach fizyczny, tylko o pewną barierę psychiczną - tłumaczy swoją decyzję.

Zawinięty w dywan i schowany pod Salą Duszpasterską w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku. Liturgiczny parasol z 1928 roku, choć nie był używany, to "podkreślał więź świątyni z papieżem". Schowany został prawdopodobnie przed zajęciem Gdańska przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Przetrwał wojnę. Teraz znaleźli go pracownicy podczas remontu.

Droga ekspresowa pod Pyrzycami (Zachodniopomorskie) była zablokowana po tym, jak ciężarówka wypadła z trasy i uderzyła w podporę wiaduktu. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Informację i film z miejsca kraksy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na co dzień zakładają maski, peleryny i odwiedzają dzieci w szpitalach, hospicjach, czy ośrodkach wychowawczych. Tym razem postanowili pomóc inaczej. Członkowie Ligi Superbohaterów oddali swoje prywatne samochody w ręce małych pacjentów, którzy pomalowali je tak, jak tylko chcieli. Teraz jedna z Superbohaterek - Daria postanowiła oddać swoje wyjątkowe auto na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ponad tysiąc świątecznych kartek trafi w tym roku do osób potrzebujących i samotnych w Szczecinie. Wszystkie są imienne i zrobione własnoręcznie. Organizatorzy akcji przekonują, że chcą wywołać uśmiechy na twarzach osób, które prawdopodobnie w inny sposób nie dostaną świątecznych życzeń.