Ustawiali przetargi na remonty okrętów? 14 osób zatrzymanych

TVN24

Wikipedia CC BY - 3.0 | Arek1979Port wojenny w Gdyni

Sześciu cywili i ośmiu żołnierzy zatrzymała żandarmeria wojskowa oraz policja. Wszyscy mieli zajmować się ustawianiem zamówień na remonty i naprawy jednostek Marynarki Wojennej. Ich łączna wartość to milion złotych.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek na zlecenie prokuratury garnizonowej w Gdyni, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Remonty okrętów za milion złotych

Żandarmeria wojskowa wspólnie z policją zatrzymała ośmiu żołnierzy i sześciu cywili, którzy pracowali w 6 różnych jednostkach oraz instytucjach wojskowych. Wszyscy są podejrzewani o przestępstwa związane z udzielaniem i realizowaniem zamówień na remonty i naprawy okrętów Marynarki Wojennej - informuje biuro prasowe żandarmerii wojskowej.

Łączna wartość tych zamówień opiewała na kwotę miliona złotych. - Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zatrzymani żołnierze przekraczali swoje uprawnienia w celu przyjęcia korzyści majątkowych, czym doprowadzili do niekorzystnego rozporządzania mieniem Skarbu Państwa – podaje ŻW.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: md/i / Źródło: PAP