Pijany kierowca uciekał przed policją. Najpierw autem, potem pieszo

TVN24

tvn24Zielony mercedes uderzył w zaparkowany pojazd

Do pościgu za pijanym kierowcą doszło w Szczecinku. Kiedy kierowca uderzył w zaparkowany pojazd, zaczął uciekać pieszo. Policjanci zatrzymali go. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek około godz. 10 policjanci ze Szczecinka dostali sygnał, że w okolicy stacji benzynowej przy ul. Waryńskiego pijany mężczyzna prawdopodobnie będzie próbował odjechać mercedesem klasy A. Gdy mężczyzna wraz ze swoim kompanem wsiedli do auta, policjanci już byli na miejscu.

Prawie dwa promile za kółkiem

- Funkcjonariusze nakazali kierowcy zatrzymanie się, ale ten zignorował sygnały i zaczął uciekać - relacjonuje asp. sztab. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Kilkaset metrów dalej mercedes uderzył w zaparkowany pojazd, a pijany kierowca zaczął uciekać pieszo. Mundurowi szybko go jednak zatrzymali.

Okazało się, że obaj mężczyźni to mieszkańcy Żółtnicy i są pod wpływem alkoholu. Kierowca miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że ma już orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Zostanie przesłuchany po wytrzeźwieniu i prawdopodobnie wtedy usłyszy zarzuty.

Pasażer został już przesłuchany i wypuszczony do domu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/pm / Źródło: TVN24 Szczecin