Napadali na bank. Policja publikuje zdjęcia przestępców

TVN24

KWP GdańskPolicja szuka mężczyzn, którzy napadli na bank

Gdańscy policjanci poszukują sprawców napadów na placówki dwóch banków w dzielnicy Przymorze. W obydwu przypadkach mężczyźni, przedmiotem przypominającym broń zastraszyli obsługę, zażądali wydania pieniędzy i uciekli.

Sprawcy, których zdjęcia publikuje policja napadli na bank w maju tego roku, w rejonie ulic Bora Komorowskiego oraz Kołobrzeskiej.

Gdańska policja prosi osoby, które rozpoznają mężczyzn przedstawionych na zdjęciach lub mają jakiekolwiek informacje o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nr tel. 58 3020091 lub najbliższą jednostką Policji po nr tel. 997.

Specjalna grupa operacyjna

Po serii napadów na banki w Gdańsku policja stworzyła specjalną grupę operacyjną, która ma znaleźć sprawcę bądź sprawców. Policja nie wyklucza, że wszystkie napady są ze sobą powiązane. Do tej pory nie udało się zatrzymać nikogo w sprawach majowych napadów.

W skład specjalnej grupy operacyjnej policji wchodzą funkcjonariusze z pionów dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego, którzy mają duże doświadczenie w podobnych sprawach.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze