Najlepsze zdjęcia z wiejskich dyskotek

TVN24

PAP/GPP/Renata DąbrowskaZdjęcie z fotoreportażu Renaty Dąbrowskiej "Wiejskie dyskoteki", Grand Prix i nagroda w kategorii "Życie i świat wokół nas"

Najlepsze pomorskie zdjęcia w tym roku to fotoreportaż z wiejskich dyskotek. Od środy można oglądać wystawę pokonkursową Gdańsk Press Photo.

Nagrodę Główną w konkursie zdobyła Renata Dąbrowska, na co dzień fotoreporterka lokalnej "Gazety Wyborczej", która zwycięski fotoreportaż przygotowywała przez niemal dwa lata.

- To nie były zdjęcia zamówione, robiłam je dla siebie - mówi Dąbrowska. - Dwa lata temu wybrałam sie z bratem do jednej z dyskotek i zafascynowało mnie to, co tam zobaczyłam. Sama bawiłam się na dyskotekach dziesięć lat wcześniej, ale zmieniło się bardzo dużo, wtedy też zupełnie inaczej to postrzegałam - dodaje.

Bliżej człowieka

Dąbrowska odwiedziła dyskoteki w kilku województwach.

- Trudno mówić o wchodzeniu w czyjąś prywatność na dyskotece, ale uchwyciłam też pewne intymne klimaty - zwraca uwagę.

Gdańsk Press Photo odbyło sie już po raz 16. To konkurs prezentujący dokonania zarówno fotoreporterów zawodowych, ale i amatorów z regionu Pomorza i Pomorza Zachodniego. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem – 54 fotografików zgłosiło łącznie 854 zdjęcia.

Wystawę można oglądać do 7 października w godz. 10-18 w galerii NCK w Gdańsku (Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35). Wstęp wolny.

Autor: maz/par / Źródło: TVN24 Pomorze