"Kręci bączki" na drodze, szuka go policja

TVN24

expresskaszubski.plPirat drogowy szaleje na skrzyżowaniu w Tuchlinie

Pirata drogowego, który popisuje się, "kręcąc bączki" w centrum Tuchlina (woj. pomorskie) nagrał jeden z mieszkańców. Policja ustala, kto siedział za kierownicą auta.

Na nagraniu widać, jak osoba kierująca samochodem "kręci bączki" na drodze. Kierowca robi dwa pełne okrążenia, po czym odjeżdża. W tym samym momencie, kiedy kończy swoje popisy, z jednego ze stojących niedaleko budynków wybiega mężczyzna, który patrzy, jak BMW niknie na horyzoncie.

- On to robi niemal każdego dnia, chociaż najczęściej w godzinach wieczornych. Szarżuje, kupił starsze BMW i popisuje się na drodze. Miałem fuksa, że udało mi się go nagrać - opowiada autor nagrania, jeden z mieszkańców Tuchlina.

Nagranie obejrzeli policjanci z Sierakowic.

- Obecnie funkcjonariusze ustalają szczegóły zdarzenia. Prowadzący pojazd może usłyszeć zarzuty z art. 3 ustawy o ruchu drogowym, który mówi o obowiązkach uczestnika ruchu, takich jak zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowca nie sygnalizował zmian kierunku jazdy, a zgodnie z art. 22 tej samej ustawy jest do tego zobowiązany - poinformowała st. sierż. Daria Olchowik, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W związku z tym, że policjanci nie byli świadkami łamania przepisów przez pirata drogowego, po ustaleniu jego tożsamości zostanie skierowany wniosek do sądu.

Kierowcy grozi kara grzywny do 500 złotych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: PJZ / Źródło: TVN 24 Pomorze