Jechała bez prawa jazdy, wjechała w bawiące się dzieci. Siedmiolatek w szpitalu

TVN24

Aktualizacja:
Potrącony siedmiolatek trafił do szpitala w Suwałkachtvn24
wideo 2/3

Nie miała prawa jazdy, kupiła samochód i postanowiła zabrać kolegę na przejażdżkę. 26-latka straciła panowanie nad kierownicą i zjechała na pobocze wprost na znajdujące się tam dzieci. - Dwie dziewczynki odskoczyły, ale auto potrąciło siedmiolatka - mówi asp. sztab. Robert Borkowski z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Wydarzenia rozegrały się 23 lipca w miejscowości Ryczywół (woj. warmińsko-mazurskie). W czwartek po południu policja podała nowe szczegóły wypadku.

Jak ustalili policjanci, 26-latka kupiła samochód dzień wcześniej i postanowiła wybrać się na przejażdżkę ze swoim kolegą. Nie ujechała jednak daleko.

- Wyjeżdżając oplem astrą z drogi gruntowej w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze - mówi Borkowski.

Jak dodaje, wjechała wprost na troje dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Była z nimi ich babcia.

- Dwie dziewczynki widząc jadący w ich kierunku pojazd, w porę zdążyły odskoczyć. Niestety zjeżdżający pojazd najechał na siedmiolatka - opowiada policjant.

Chłopiec w szpitalu

Chłopiec został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Suwałkach. Był w stanie ciężkim, ale był przytomny.

Jak poinformowała policja, dziecko doznało stłuczenia płuca i niewielkiej odmy płucnej, miało ogólne zadrapania ciała, podejrzenie stłuczenia śledziony.

- Trafił do nas pacjent w stanie ciężkim, ale na chwile obecną stan pacjenta jest dobry, stabilny - mówi Włodzimierz Żaworonok, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Borkowski dodaje, że kobieta, która potrąciła chłopca była trzeźwa, ale nigdy nie miała prawa jazdy.

- W tej chwili ełcka policja prowadzi postępowanie w kierunku spowodowania wypadku, za które grozi do 3 lat więzienia - mówi.

26-latka nie usłyszała jeszcze zarzutów. Złożyła wyjaśnienia, w których stwierdziła, że straciła panowanie nad kierownicą.

Do wypadku doszło w miejscowości Ryczywół
Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: tvn24