Zrób swoją "kliszę z Powstania"

TVN24

Aktualizacja:
Fotografia Jakuba Olędzkiego, który zajął II miejsce w 2008 roku"Twoja klisza z Powstania"

6 sierpnia odbędzie się jubileuszowa edycja "Twojej kliszy z Powstania". Gra, na którą zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego, to coś dla tych, którzy kochają starą Warszawę, fotografię i mają w sobie zmysł odkrywcy. Jak co roku ulicami stolicy przejedzie także Masa Powstańcza. By wziąć w niej udział, można zarejestrować sie jeszcze w sobotę w godzinach 13:00 -16:45. Zostało już tylko 250 miejsc.

6 sierpnia dwa tysiące osób przejedzie na rowerach przez stolicę oddając w ten sposób hołd powstańcom warszawskim. Masa Powstańcza to coroczny rajd rowerowy organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawską Masę Krytyczną. Tegoroczny przejazd współorganizuje Urząd Dzielnicy Mokotów.

Miejsca związane z Powstaniem

Jest to próba odnalezienia we współczesnej stolicy miejsc związanych z Powstaniem. W poprzednich latach uczestnicy rajdu przejechali m.in. Szlakiem łączniczek, Śladem warszawskich barykad, Zgrupowania bojowego "Radosław", czy Zgrupowania AK "Żywiciel".

Trasa przejazdu Masy Powstańczej (Targeo.pl)
 
Targeo.pl/tvn24.pl

W tym roku przemierzą trasę, która nawiązuje do szlaku bojowego Pułku AK "Baszta" i przebiegać będzie ulicami Mokotowa. W trakcie przejazdu uczestnicy wysłuchają historii o Powstańczej Warszawie, a także miejscach walki pamięci, o których opowiadać będzie varsavianista.

Masa ruszy sprzed Muzeum Powstania Warszawskiego 6 sierpnia o godz. 17 i trwać będzie około trzy godziny.

Zostało już tylko 250 miejsc. Zarejestrować można się jeszcze na stronie www.1944.pl/rejestracja w dniu imprezy w godzinach 13:00 -16:45. Dla uczestników rajdu czekają pamiątkowe koszulki MASA POWSTAŃCZA 2011.

Czytaj także w tvnwarszawa.pl

"Twoja klisza z Powstania"

Motywem przewodnim tegorocznego projektu i jednocześnie przewodnikiem gry będzie zmarły 28 kwietnia 2011 roku uczestnik Powstania Warszawskiego i dokumentator walk na Starówce - Wiesław Chrzanowski. Tegoroczna edycja zabierze nas w samo serce walk rozgrywających się w sierpniu i wrześniu 1944 roku na terenie warszawskiej Starówki. "Twoja klisza z Powstania"

Żeby wziąć udział w grze, należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.klisza.1944.pl. Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną z zaszyfrowanym miejscem startowym, gdzie będą rozdawane karty do gry. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aparatu fotograficznego z lampą błyskową i latarki. W grze można wziąć udział samemu lub ze znajomymi czy rodziną.

Czytaj też raport tvnwarszawa.pl: Klisza z Powstania

Portal tvn24.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

ant/tr/k

Źródło: tvn24.pl